Polscy rugbyści przegrali z Belgami

Polscy rugbyści przegrali w Pucharze Narodów Europy z Belgami 11:21. Biało-Czerwoni są już pewni utrzymania w Dywizji 1B i nie mają szans na awans.

Dla podopiecznych Marka Płonki był to przedostatni mecz w tym sezonie. 30 kwietnia Polacy zagrają w Amsterdamie z Holendrami.

Sobotnie spotkanie z trybun stadionu Polonii Warszawa przy Konwiktorskiej śledziło cztery tysiące widzów. Był wśród nich między innymi minister sportu, Witold Bańka.

Pierwsze punkty już w trzeciej minucie zdobył Nicolas Meeus, który wykorzystał rzut karny. Wynik meczu wyrównał Tomasz Gasik. Po kwadransie przyłożenie zaliczył Baptiste Lescarbour, a do rezultatu 10:3 doprowadził Meeus.

6.Szwecja800800

Polacy do gry wrócili po przerwie, gdy Patryk Reksulak zaliczył przyłożenie po rajdzie przez pół boiska. Później punkty zdobywali Meeus oraz Gasik (16:11). Biało-Czerwoni ruszyli do ataku. Nie przyniosło to efektu, a wygraną zapewnił gościom Tom Cocqu.

Belgowie już wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie. Nasi rywale po sezonie przerwy wrócą do dywizji 1A. Polacy prawdopodobnie zakończą rozgrywki na czwartej lokacie.

Polska - Belgia 11:21 (3:13) Tomasz Gasik 6, Patryk Reksulak 5 - Nicolas Meeus 11, Baptiste Lescarboura 5, Tom Cocqu 5.

Polska: Marcin Wilczuk (73' Daniel Bartkowiak), Grzegorz Janiec (51' Grzegorz Buczek), Sławomir Kaszuba (49' Rafał Witoszyński), Paweł Poniatowski (77' Piotr Karpiński II), Michał Krużycki, Tomasz Hebda, Mateusz Bartoszek, Paweł Dąbrowski (51' Michał Mirosz), Dawid Plichta (57' Jakub Bobruk), Michał Kępa, Tomasz Rokicki (64' Krystian Pogorzelski), Patryk Reksulak, Tomasz Gasik, Robert Kwiatkowski (73' Piotr Wawrzyńczak).