Dominacja Polaków! Piotr Małachowski ze złotem, brąz Urbanka!

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Fantastycznie wypadli w konkursie rzutu dyskiem Polacy! Piotr Małachowski nie zawiódł i został mistrzem świata! Na najniższym stopniu podium stanął drugi z naszych reprezentantów Robert Urbanek!

W tym artykule dowiesz się o:

Piotr Małachowski postraszył kibiców w kwalifikacjach, bo przebrnął przez nie z ogromnym trudem. Dopiero w ostatniej próbie Polak zdołał się zakwalifikować się finału. Na szczęście nasz zawodnik, który w ostatnim czasie zmagał się z bólem kręgosłupa, w decydujących zmaganiach był w świetnej dyspozycji. [ad=rectangle] Już w drugiej próbie 32-letni dyskobol zdołał zapewnić sobie złoty medal - uzyskał bowiem wynik 67.40. W kolejnych podejściach Małachowski nie zdołał się zbliżyć do najlepszego rezultatu, ale rywale go nie naciskali. Drugi w konkursie Belg Philip Milanov w trzeciej próbie pobił rekord swojego kraju, posyłając dysk na odległość 66,90m, lecz było to wyraźnie bliżej niż nasz mistrz.

Złoty rzut Małachowskiego

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.

Z rzutu na rzut rozkręcał się drugi z Polaków - Robert Urbanek. 28-letni zawodnik miał kiepski start, był na odległej pozycji, ale w trzeciej próbie wskoczył do ósemki. Natomiast w przedostatnim podejściu dopiął swego i wyprzedził Estończyka Gerda Kantera i Szweda Daniela Stahla, dzięki czemu wywalczył brązowy medal!

Biało-Czerwoni po raz trzeci w Pekinie wywalczyli dublet. Ogólnie Polacy mają na swoim koncie aż osiem medali.