Geisenberger, Gough, Edney i Mazder zwycięzcami saneczkarskich zawodów w Calgary

Calgary było gospodarzem trzecich w sezonie 2014/2015 zawodów Pucharu Świata w saneczkarstwie. Bardzo dobrze spisali się w nich reprezentanci gospodarzy. Polacy nie startowali.

Piotr Ziemka

W pierwszej dziesiątce jedynek kobiet znalazły się: cztery Niemki, cztery Kanadyjki oraz dwie Amerykanki. Zwyciężyła Natalie Geisenberger. Na podium stanęły dwie saneczkarki z Kanady. Drugie miejsce zajęła bowiem Alex Gough, a trzecie - Arianne Jones. W sprincie - składającym się z jednego ślizgu i krótszej trasy w porównaniu do tradycyjnych zawodów - najlepsza była już Gough. Drugi wynik uzyskała Erin Hamlin, trzeci natomiast - Geisenberger.

Rywalizację męskich jedynek wygrał Kanadyjczyk Samuel Edney. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Felix Loch, a na trzeciej - Chris Mazder. Ten ostatni pokonał wszystkich rywali podczas sprintu. Drugi w tych zmaganiach był inny Amerykanin - Tucker West. Edney tym razem wywalczył trzecią lokatę.

W dwójkach triumfowali Tonni Eggert i Sascha Benecken. Na drugiej pozycji znaleźli się Tobias Wendl oraz Tobias Arlt. Odwrotnie było w sprincie.

Kolejne zawody zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata odbędą się 3 i 4 stycznia 2015 roku w Koenigssee.