Niemcy bez sukcesu w rywalizacji indywidualnej, ale najlepsi w "drużynówce"

Reprezentanci Niemiec nie wygrali konkurencji indywidualnych w zawodach Pucharu Świata 2014/2015 w saneczkarstwie na torze w Lillehammer. Triumfowali jednak w rywalizacji drużynowej.

Piotr Ziemka

Konkurs kobiet wygrała Tatiana Iwanowa. Na drugim stopniu podium stanęła Alex Gough. Najlepiej z reprezentantek Niemiec spisała się trzecia Dajana Eitberger. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Natalie Geisenberger, tym razem zajęła piątą lokatę. Ewę Kuls sklasyfikowano na 22. pozycji.

Wśród mężczyzn triumfował Austriak Wolfgang Kindl. Drugi był Siemion Pawliczenko, trzeci Dominik Fischnaller, a osiemnasty Maciej Kurowski. Felix Loch, prowadzący w punktacji łącznej, zajął ósmą lokatę.

W zmaganiach dwójek najlepiej spisali się Tobias Wendl i Tobias Arlt. Drugie miejsce wywalczyli Toni Eggert oraz Sascha Benecken. Pierwszego przejazdu nie ukończyli Artur Gędzius i Jakub Kowalewski.

Zawody drużynowe zwyciężyli: Eitberger, Loch, Wendl i Arlt. Drugi czas uzyskała Rosja, a trzeci - Austria. Polska uplasowała się na siódmym miejscu w stawce dziewięciu reprezentacji.

14 i 15 lutego w Siguldzie odbędą się mistrzostwa świata. Kolejne zawody PŚ zaplanowano na 21 i 22 lutego w Altenbergu.