WT Klagenfurt: Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zatrzymani w ćwierćfinale

Najlepsza polska para w Hadze i Long Beach sięgała po medale, w Klagenfurcie Polacy zakończyli swój udział na ćwierćfinale, przegrywając z duetem z Australii.

Dominika Pawlik
Tylko Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel walczyli jeszcze w sobotę w turnieju w Klagenfurcie ze wszystkich polskich duetów. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz odpadli w I rundzie, a Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie wyszli z grupy, podobnie jak Monika Brzostek i Kinga Kołosińska.
Najlepsza polska para plażowa w ostatnim czasie osiągała znakomite wyniki, nie zwolniła także tempa podczas imprezy w Austrii. W grupie biało-czerwoni stracili zaledwie seta z aktualnymi mistrzami świata - Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem. Tuż przed południem uporali się z niemieckim duetem Markus Bockermann / Mischa Urbatzka, a ich kolejnymi rywalami byli Isaac Kapa i Christopher McHugh. Australijczycy w I rundzie wyeliminowali świetnie spisujących się w ostatnich tygodniach Philipa Dalhaussera i Seana Rosenthala, pomimo tego, że w fazie grupowej wygrali tylko jedno spotkanie.

Fijałek i Prudel również musieli uznać wyższość rozpędzonych Kangurów, przegrywając w dwóch setach. Warto jednak zwrócić uwagę, jak bardzo wyrównana była druga partia, Australijczycy triumfowali do 28.

Następny turniej z cyklu World Tour zostanie rozegrany w Starych Jabłonkach, a pierwsze gry rozpoczną się 18 sierpnia.

Wyniki reprezentantów Polski w Klagenfurcie:

ćwierćfinał:

Fijałek / Prudel (Polska, 2) - Kapa / McHugh (Australia, 21) 0:2 (18:21, 28:30)

1/8 finału:

Fijałek / Prudel (Polska, 2) - Boeckermann / Urbatzka (Niemcy, 23) 2:0 (21:19, 23:21)