Soczi Open: Koniec przygody Biało-Czerwonych z rosyjskimi zawodami

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel w decydującym starciu o półfinał Soczi Open przegrali w dwóch setach z włoskim duetem Nicolai Paolo i Daniele Lupo. Tym samym w strefie medalowej rosyjskich zawodów nie wystąpi żadna polska para.

Szymon Łożyński

Ostatnią nadzieją polskich kibiców na medal w Soczi byli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Po przeciętnej fazie grupowej (dopiero trzecie miejsce), Biało-Czerwoni wyraźnie rozkręcili się w fazie play-off.

Po pewnych zwycięstwach nad austriackimi duetami Clemens Doppler / Alexander Horst oraz Alexander Huber / Robin Seidl piąty duet Igrzysk Olimpijskich w Londynie awansował do ćwierćfinału rosyjskich zmagań. W spotkaniu w ramach 1/4 finału reprezentanci Polski musieli jednak uznać wyższość Włochów Nicolai Paolo i Daniele Lupo. W obu setach siatkarze z półwyspu Apenińskiego wygrali minimalnie (21:19), ale takie rezultaty wystarczyły do awansu do półfinału.

W 1/8 finału z rywalizacją w Soczi pożegnali się Michał Kądzioła z Jakubem Szałankiewiczem oraz Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem. W tej samej fazie zawodów odpadły także Kinga Kołosińska i Monika Brzostek.

Decydujące mecze o medale w Soczi, zarówno w turnieju kobiecym jak i męskim, odbędą się w niedzielę.