Porec Major Series: udane kwalifikacje Michała Bryla i Kacpra Kujawiaka

Michał Bryl z Kacprem Kujawiakiem wygrali dwa mecze w kwalifikacjach do turnieju Major Series w chorwackim Porec. Tym samym w głównej drabince męskich zawodów wystąpią aż cztery duety znad Wisły. Początek ich zmagań w czwartek.

Szymon Łożyński

Kwalifikacje do turnieju siatkarzy plażowych zostały rozłożone na dwa dni. We wtorek w pierwszej rundzie Michał Bryl z Kacprem Kujawiakiem pokonali w dwóch setach słoweński duet Jurej Bedrac / Jernej Potocnik. Jeszcze lepiej Polacy, ćwierćfinaliści dwóch turniejów rangi Open w tym sezonie, spisali się w środę w drugiej rundzie. Ich przeciwnicy, Norwegowie Lars Tvinde i Hendrik Mol w pierwszym secie otrzymali srogą lekcję od Biało-Czerwonych (porażka 9:21), a w drugim przegrali nerwową końcówkę z naszymi reprezentantami 20:22.

W czwartek rozpocznie się faza grupowa męskich zawodów w Porec. Oprócz Bryla i Kujawiaka wystąpią w niej także Grzegorz Fijałek z Mariuszem Prudlem, Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem oraz Michał Kądzioła z Jakubem Szałankiewiczem.