Rio 2016: polsko-brazylijskie rozczarowania na plaży

Czwarty dzień rywalizacji mężczyzn w siatkówce plażowej był ciężki dla kibiców z Brazylii i Polski. Najpierw para Pedro i Evandro przegrała mecz z Kanadyjczykami, później Fijałek i Prudel okazali się gorsi od wicemistrzów świata.

Nicole Makarewicz

Oczy wszystkich polskich kibiców w środę były skierowane na Copacabanę, gdzie Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel mieli powalczyć z Reinderem Nummerdorem i Christiaanem Varenhorstem o pierwsze zwycięstwo w turnieju. Choć w pierwszym secie gra naszej pary była chaotyczna, a Holendrzy radzili sobie za to bezbłędnie, to Polakom udało się poprawić grę w drugiej odsłonie i doprowadzić do tie-breaka. W decydującej partii trzy udane bloki Holendrów w końcówce dały trzeciej drużynie mistrzostw Europy zwycięstwo.

W drugim meczu grupy Polaków Konstantin Semenow razem z Wiaczesławem Krasilnikowem bez problemów poradzili sobie z parą z Chile 2:0.

Pewne, drugie zwycięstwo odnieśli w grupie C Nicholas Lucena i Philip Dalhausser. Równie łatwo poradził sobie z tunezyjską parą duet Nicolai Paolo/ Daniele Lupo. Obie drużyny wygrały w dwóch setach.

Rywalizacja w grupie D przyniosła niespodzianki. Faworyci gospodarzy, para Pedro Solberg Salgado/ Evandro Goncalves Oliveira Junior po trzysetowym meczu przegrali z Kanadyjczykami Chaimem Schalkiem i Benem Saxtonem. Coraz bardziej możliwe jest, że Brazylijczycy nie zagrają w kolejnej fazie turnieju. Zaskakującej porażki po tie-breaku doznał duet Aleksandrs Samoilovs/ Janis Smedins. Mistrzowie Europy z Łotwy okazali się gorsi od Kubańczyków, Nivaldo Diaza i Sergio Gonzaleza.

Wyniki i tabela grupy C

Lucena/Dalhausser - Virgen/Ontiveros 2:0 (21:14, 21:17)
Nicolai/Lupo - Naceur/Belhaj 2:0 (21:17, 21:13)

lp Para Mecze Punkty Z-P Sety
1. Lucena/Dalhausser 2 4 2-0 4:0
2. Nicolai/Lupo 2 3 1-1 2:3
3. Virgen/Otiveros 2 3 1-1 2:3
4. Naceur/Belhaj 2 0 0-2 0:4

Wyniki i tabela grupy D

Pedro Solberg/Evandro - Schalk/Saxton 1:2 (21:17, 18:21, 14:16) Samoilovs/Smedins - Diaz/Gonzalez 1:2 (21:23, 21:19, 9:15)

1. Diaz/Gonzalez 2 4 2-0 4-2
2. Schalk/Saxton 2 3 1-1 3-3
3. Samoilovs/Smedins 2 3 1-1 3-3
4. Pedro Solberg/Evandro 2 2 0-2 2-4

Wyniki i tabela grupy E Fijałek/Prudel- Nummerdor/Verenhorst 1:2 (17:21, 21:19, 9:15) Semenow/Krasilnikow - Grimalt M./Grimalt E. 2:0 (21:17, 21:14)

1. Semenow/Krasilnikow 2 4 2-0 4-0
2. Nummerdor/Verenhorst 2 4 2-0 4-1
3. Fijałek/Prudel 2 2 0-2 1-4
4. Grimalt M./Grimalt E. 2 2 0-2 0-4