MŚ 2017: Prudel/Kujawiak z drugą porażką

W Austrii trwają mistrzostwa świata w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. W swoim ostatnim meczu grupowym Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak przegrali 0:2 z parą Dalhausser/Lucena.

Olga Krzysztofik
Mariusz Prudel WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Mariusz Prudel
Do rywalizacji w męskim turnieju przystąpiły trzy polskie pary: Fijałek/Bryl, Prudel/Kujawiak oraz Łosiak/Kantor. Dwie z nich, Fijałek/Bryl i Łosiak/Kantor, we wtorek wywalczyły awans do kolejnej rundy.

Jako ostatni fazę grupową zakończyli Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak. Ich przeciwnikiem była amerykańska para Dalhausser/Lucena, która do tej pory była niepokonana i straciła tylko jednego seta.

Premierowa partia była jednostronna, Amerykanie radzili sobie bardzo dobrze, a nasi reprezentanci mieli problemy ze skutecznością. Ten set zakończył się wyraźną porażką Biało-Czerwonych.

Jednak Prudel/Kujawiak do drugiej odsłony przystąpili z nowymi siłami, dzięki czemu byli w stanie prowadzić z rywalami wyrównaną walkę. Wynik oscylował w okolicach remisu, Polacy nie pozwalali Amerykanom odskoczyć (17:17). Jednak końcówka należała do przeciwników, którzy wygrali całe spotkanie 2:0.

Na przestrzeni całego meczu para Dalhausser/Lucena dysponowała lepszą zagrywką oraz blokiem. Nasi siatkarze nie zatrzymali blokiem ani jednego ich ataku.

Philip Dalhausser/Nicholas Lucena (USA) - Mariusz Prudel/Kacper Kujawiak (Polska) 2:0 (21:12, 21:19)

Terminarz spotkań Polaków w plażowych mistrzostwach świata 2017:

Grupa C

29 lipca
Prudel/Kujawiak (POLSKA) - Leonardo/Garcia L. (Argentyna) 2:0 (21:12, 21:17)
Boisko 2

31 lipca
Doherty/Hyden (USA) - Prudel/Kujawiak (POLSKA) 2:0 (21:14, 21:15)
Boisko centralne

2 sierpnia Dalhausser/Lucena (USA) - Prudel/Kujawiak (POLSKA) 2:0 (21:12, 21:19) Boisko 2

29 lipca
Łosiak/Kantor (POLSKA) - Goyo/Roger (Paragwaj) 2:0 (21:16, 21:12)
Boisko 2

31 lipca
Łosiak/Kantor (POLSKA) - Capogrosso/Azaad (Argentyna) 2:0 (21:15, 21:15)
Boisko 3

1 sierpnia Łosiak/Kantor (POLSKA) - Gibb/Crabb Ta. (USA) 2:1 (21:17, 21:23, 18:16) Boisko 3

28 lipca
Fijałek/Bryl (POLSKA) - Ranghieri/Carambula (Włochy) 2:0 (21:18, 21:15)

30 lipca
Fijałek/Bryl (POLSKA) - Vieyto/Cairus (Urugwaj) 2:0 (27:25, 21:11)
Boisko 2

1 sierpnia Brouwer/Meeuwsen (Holandia) - Fijałek/Bryl (POLSKA) 2:0 (21:14, 21:18) Boisko centralne

1. Brouwer/Meeuwsen Holandia 6 3-0 6:0
2. Fijałek/Bryl Polska 5 2-1 4:2
3. Ranghieri/Carambula Włochy 4 1-2 2:4
4. Vieyto/Cairus Urugwaj 3 0-3 0:6

Czy polskie pary stać na walkę o medale MŚ 2017?