ME U-18: koniec turnieju dla naszych reprezentantów. Świetna passa Polek przerwana

W Kazaniu trwają mistrzostwa Europy U-18 w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Trzeciego dnia zmagań z czempionatem pożegnały się obie polskie pary.

Olga Krzysztofik
Do rywalizacji w czempionacie przystąpiły dwie polskie pary; w turnieju mężczyzn wystąpili Dominik Poznański/Miłosz Kruk, zaś w turnieju kobiet Julia Gierczyńska/Patrycja Jundziłł.

Fazę grupową Poznański/Kruk zakończyli z bilansem jednej wygranej i dwóch porażek, przez co zajęli trzecie miejsce w swojej grupie. Taki wynik dał im awans do pierwszej rundy play-off, w której trafili na wyżej rozstawionych Turków Ozdemir/Cebeci.

Choć Biało-Czerwoni nie byli faworytem tej konfrontacji, to pokazali się z dobrej strony. Po wyraźnej porażce do 16 w premierowym secie, w kolejnej odsłonie wykazali się wolą walki. Zwyciężyli po zaciętej końcówce i doprowadzili do tie-breaka. Decydująca odsłona znów była wyrównana, ale więcej zimnej krwi zachowali Turcy i to oni awansowali do 1/8 finału turnieju.

Natomiast Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł dotychczas bardzo dobrze radziły sobie w mistrzostwach Europy. Fazę grupową zakończyły z mianem niepokonanych i w dodatku bez straty seta, dzięki czemu bezpośrednio awansowały do 1/8 finału.

W tej fazie zmierzyły się z rosyjskim duetem Mowczan/Andrejuk, rozstawionym z numerem 27 (Polki były rozstawione z numerem 8). Niestety, to nie był dobry dzień naszych reprezentantek. W obu setach nie potrafiły nawiązać walki z rywalkami, od których były wyraźnie słabsze. Porażka 0:2 wyeliminowała je z turnieju po świetnej fazie grupowej.