To był wieczór Tomasza Fornala. Oceny za mecz Polska - Chiny

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Tomasz Fornal
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Tomasz Fornal

Teoretycznie miał to być mecz bez historii, a jednak historia - szczególnie pierwszego seta - okazała się bardzo przyjemna. Polscy siatkarze wygrali z Chinami 3:0 i odnieśli ósme zwycięstwo w Lidze Narodów. Zobacz, jak oceniliśmy Biało-Czerwonych.

Rozgrywający

Jan Firlej - 4 Marcin Janusz - bez oceny

Sam Jan Firlej przyznał po spotkaniu, że jego początek - także w jego wykonaniu - zadowalający nie był. Ale sztuką jest wyciągać wnioski na bieżąco i kilkanaście minut później zagrać już dużo lepiej. A o tym, że tak było, świadczy skuteczność ataku reprezentacji w drugim (72 proc.) i trzecim secie (75 proc.).

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - znakomicie

Więcej o meczu Polska - Chiny przeczytasz tutaj ->

Atakujący

Łukasz Kaczmarek - 4 Karol Butryn - bez oceny

W ofensywie nie był to najlepszy mecz Łukasza Kaczmarka, ale nasz atakujący starał się to nadrabiać innymi elementami - zagrywką i pracą blokiem. I to też chcielibyśmy docenić. Dziś został odciążony przez Tomasza Fornala, ale i tak więcej zapisaliśmy po jego stronie plusów niż minusów.

Środkowi

Jakub Kochanowski - 4,5 Karol Kłos - 4 Mateusz Bieniek - bez oceny, ale + za zagrywkę

W bloku przegraliśmy z reprezentacją Chin 4:8, ale nasi środkowi tego dnia zaprezentowali się świetnie w ataku - Karol Kłos skończył 8 z 9 ataków. Jakub Kochanowski 5 z 8, ale dołożył do tego trzy asy serwisowe. Znakomite zmiany na zagrywkę zaliczał też Mateusz Bieniek.

Przyjmujący

Kamil Semeniuk - 4 Tomasz Fornal - 5,5

Tomasz Fornal podobno był po ciężkiej siłowni przed meczem z Chinami. Jeśli tak to na niego działa, to chyba przed każdym spotkaniem powinien na nią iść. To on odwrócił losy pierwszego seta wchodząc na zagrywkę, a później jeszcze trzymał naprawdę wysoki poziom skuteczności w ataku. Skuteczność w ataku? 82 procent. Znakomity wynik. Kamil Semeniuk również wypadł dobrze, choć tym razem był trochę w cieniu.

Sprawdź tabelę Ligi Narodów ->

Libero

Jakub Popiwczak - 5

Przez cały mecz nasze przyjęcie stało na wysokim poziomie. Jeśli coś szwankowało, to atak. Jakub Popiwczak spisał się na miarę swoich możliwości, ale widać było, że dobra gra kolegów także go niosła. Nie będziemy mieli nic przeciwko, jeśli w kolejnych spotkaniach również zaprezentuje się na tym poziomie.