Oto drużyna marzeń Ligi Narodów kobiet. MVP nie mogła być inna

Znamy już tegoroczne rozstrzygnięcia w Lidze Narodów siatkarek. Na zakończenie turnieju została wybrana drużyna marzeń. MVP nie mogła być inna. To Włoszka - Paola Egonu.

Anna Bagińska
Paola Egonu (atakująca) Materiały prasowe / VNL / Na zdjęciu: Paola Egonu (atakująca)
W meczu finałowym reprezentacja Włoch pokonała 3:0 drużynę Brazylii i po raz pierwszy w historii zdobyła medal tych rozgrywek. Na najniższym stopniu podium stanęły Serbki, które pokonały 3:0 Turcję. W drużynie marzeń dominowały siatkarki z ekip grających w finale. Nie zabrakło jednak miejsca dla reprezentantki brązowej ekipy, Jovany Stefanović. Środkowa w fazie finałowej dziewięciokrotnie zatrzymywała rywalki.

Zaskoczenia nie mogło być w kategorii najlepsza atakująca oraz MVP. Oba te tytuły przypadły Paoli Egonu. W finałowym turnieju Włoszka zdobyła aż 83 punkty, o 30 więcej niż kolejna w klasyfikacji zawodniczka. 49 proc. skończonych akcji i średnio 19 punktów na mecz to jej statystyki.