To była katastrofa! Oceny nie mogą być inne

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Bartosz Kurek
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Bartosz Kurek

W półfinale Ligi Narodów Polacy przegrali 0:3 z reprezentacją USA. Styl gry polskiej ekipy pozostawiał wiele do życzenia. Oceny nie mogą być więc wysokie.

Rozgrywający: Marcin Janusz - 2 Grzegorz Łomacz - bez oceny

Koledzy nie ułatwiali swojemu rozgrywającemu zadania, bo przy przyjęciu wynoszącym 33 proc. Marcin Janusz musiał trochę nabiegać się po boisku. Inna sprawa, że gracz Grupy Azoty grał na takim poziomie, jak reszta drużyny. W trzecim secie został zmieniony przez Grzegorza Łomacza. Zawodnik PGE Skry jednak niewiele zmienił obraz gry.

Atakujący: Bartosz Kurek - 2,5 Łukasz Kaczmarek - bez oceny Karol Butryn - bez oceny

Do pewnego momentu Bartosz Kurek był najjaśniejszą postacią w polskiej ekipie. Zdobył w sumie 11 punktów przy skuteczności w ataku 43 proc. W trzecim secie zmienił go Łukasz Kaczmarek i dostał tylko jedną piłkę. Karol Butryn wchodził tylko na zagrywkę, więc tutaj też trudno ocenić jego występ.

Środkowi: Jakub Kochanowski - 2,5 Mateusz Bieniek - 2,5

Obaj środkowi zagrali mniej więcej na podobnym poziomie. Jakub Kochanowski przynajmniej dołożył blok, za to zagrywka Mateusza Bieńka momentami dawała jakąkolwiek nadzieję na dobry wynik.

Przyjmujący: Aleksander Śliwka - 2 Kamil Semeniuk - 2 Tomasz Fornal - 2,5 Bartosz Bednorz - 2

Podstawowi przyjmujący polskiej ekipy spisali się dzisiaj bardzo źle. Aleksander Śliwka skończył 44 proc. ataków i przyjmował ze skutecznością 21 proc. Jego klubowy kolega zaś był głównym celem zagrywek Amerykanów i chociaż nie pomylił się, to perfekcyjnie dograł tylko 5 proc. piłek. Tego pierwszego już w drugim secie zmienił Tomasz Fornal, a w trzecim za Semeniuka pojawił się Bartosz Bednorz. Zmiennicy nie poradzili sobie wiele lepiej.

Libero: Paweł Zatorski - 2,5

To nie był wybitny mecz w wykonaniu tego doświadczonego zawodnika. W sumie przyjmował 10 razy i popełnił przy tym dwa błędy. Przyjęcie pozytywne wyniosło 40 proc., perfekcyjne 20.