Polki z kompletem punktów. Sprawdź ich miejsce w tabeli grupy B

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Zuzanna Górecka
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Zuzanna Górecka

Od zwycięstwa siatkarki reprezentacji Polski rozpoczęły udział w mistrzostwach świata. Podopieczne Stefano Lavariniego pokonały na otwarcie Chorwację (3:1). Sprawdź ich miejsce w grupowej tabeli.

W tym artykule dowiesz się o:

Rozpoczęły się mistrzostwa świata w siatkówce kobiet. Reprezentacja Polski na parkiecie pojawiła się już w meczu otwarcia turnieju.

Zespół Stefano Lavariniego mierzył się z Chorwacją. Biało-Czerwone pewnie wygrały pierwszego seta, aby w kolejnej partii ulec rywalkom.

Dwa kolejne sety padły już łupem Polek i to one zwyciężyły w tym spotkaniu 3:1. Dzięki temu dopisały do swojego dorobku komplet punktów i objęły prowadzenie w tabeli.

Na czele pozostaną przynajmniej do soboty. Na 24 września zaplanowane zostały mecze Turcja - Tajlandia oraz Dominikana - Korea Południowa.

Awans do drugiej fazy grupowej uzyska czołowa czwórka. Polki w kolejnym spotkaniu - 27 września o godz. 20:30 - zmierzą się z reprezentacją Tajlandii.