Ale to zrobiła! Zobacz kapitalny blok reprezentantki Polski [WIDEO]

Od efektownie wygranego seta reprezentantki Polski rozpoczęły mecz mistrzostw świata z Tajlandią. W trakcie rywalizacji efektowną akcją w obronie popisała się Weronika Szlagowska.

Mateusz Kozanecki
Blok Weroniki Szlagowskiej Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: Blok Weroniki Szlagowskiej
W meczu drugiej kolejki fazy grupowej siatkarskich mistrzostw świata Polki mierzyły się z reprezentacją Tajlandii. Obie ekipy wygrały swoje pierwsze mecze.

Polki pokonały Chorwację 3:1, natomiast Tajki okazały się lepsze od Turczynek w pięciosetowym boju.

Zgodnie z przewidywaniami Zuzanny Góreckiej reprezentantki Tajlandii od początku meczu z Polską dobrze grały w obronie.

- Tam jest dużo kombinacji i świetna gra w obronie. Ciężko dobić się do boiska bezpośrednio, więc koncentracja i cierpliwość będą kluczowe - komentowała jeszcze przed rozpoczęciem spotkania (więcej TUTAJ).

Potwierdziło się to m.in. w pierwszym secie przy stanie 16:10. Po zagrywce Agnieszki Kąkolewskiej rozpoczęła się długa wymiana. Zakończona została w niezwykle efektowny sposób przez Weronikę Szlagowską. 20-letnia zawodniczka ustawiła pojedynczy blok, który powstrzymał zapędy rywalek.

Polki wygrały tego seta do 17 i rozpoczęły marsz po kolejne punkty w mistrzostwach.