MŚ: poznaliśmy kolejnego ćwierćfinalistę

Reprezentacja Włoch bez straty seta pokonała Argentynę w meczu trzeciej kolejki II fazy MŚ siatkarek. Tym samym zespół ten zapewnił sobie grę w ćwierćfinale.

Jakub Fordon
reprezentantki Włoch Materiały prasowe / Volleyball World / Na zdjęciu: reprezentantki Włoch
Gdyby nie porażka z Brazylią reprezentacja Włoch mogłaby zapewnić sobie awans do ćwierćfinału już po drugiej kolejce II fazy MŚ 2022 kobiet. Przed szansą na to Italia stanęła w piątek, kiedy to mierzyła się z grającą już o nic Argentyną. Zespół ten w kolejnej rundzie radzi sobie najgorzej ze wszystkich uczestników.

Mecz jednak nie był jednostronny, Argentynki szarpały i utrzymywały dobry rezultat. Rywalki jednak w drugiej części seta odskoczyły (17:13). Włoszki nie wypuściły przewagi z rąk i ostatecznie triumfowały 25:19.

W II partii Italia odskoczyła jeszcze szybciej (13:8). Od tego momentu faworytki turnieju grały konsekwentnie i bez żadnych problemów ponownie okazały się lepsze zwyciężając do 18.

Podczas trzeciej odsłony spotkania Włochy odskoczyły praktycznie w tym samym momencie co wcześniej (13:9). Argentyna była w stanie złapać kontakt, jednak ponownie na bezpieczny dystans oddaliła się Italia. Ostatecznie zakończyła ona mecz wygrywając z rywalkami z Ameryki Południowej bez straty seta.

Dzięki temu zwycięstwu Włoszki zameldowały się w ćwierćfinale. Przed Argentyną ostatnie spotkanie na turnieju organizowanym przez Polskę i Holandię.

Włochy - Argentyna 3:0 (25:19, 25:18, 25:17)