MŚ: Horror pełen zwrotów akcji. Znamy trzeciego półfinalistę

Reprezentacja Japonii prowadziła z Brazylią już 2:0, ale Canarinhos odwróciły losy meczu i po tie-breaku zameldowały się w półfinale MŚ siatkarek. Tam czekały już Włoszki, które pokonały Chiny 3:1.

Jakub Fordon
siatkarki reprezentacji Brazylii Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Brazylii
Półfinał ten zapowiadał się bardzo ciekawie, ponieważ faworytem tego meczu była Brazylia, jednak poprzedni bezpośredni pojedynek na MŚ 2022 kobiet zakończył się na korzyść Japonii (3:1).

W dwóch pierwszych setach Brazylijki kompletnie nie istniały. Ani razu nie zdołały one wyjść na prowadzenie! Japonki prezentowały się bardzo dobrze i w całym spotkaniu prowadziły 2:0, będąc przy tym o krok od awansu do półfinału.

Od III partii rozkręciły się Canarinhos. Po wygraniu pierwszego seta w tym spotkaniu zachowały więcej zimnej krwi w kolejnym secie i doprowadziły do tie-breaka. W nim zespół z Ameryki Południowej postawił na swoim i ostatecznie odwrócił losy meczu i zameldował się w półfinale mistrzostw świata kobiet.

Reprezentacja Brazylii kobiet - Reprezentacja Japonii kobiet 3:2 (18:25, 18:25, 25:22, 27:25, 15:13)

Czy Brazylia zdobędzie medal mistrzostw świata?