Poniedziałek w PlusLidze. Gospodarze chcą uciekać

Indykpol AZS Olsztyn i GKS Katowice będą gospodarzami poniedziałkowych meczów w PlusLidze. Oba zespoły podejmą niżej notowanego przeciwnika, nad którym chcą powiększyć przewagę w tabeli.

siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn
Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z Treflem Gdańsk, z którym wygrał jako gospodarz w poprzednim sezonie i którego pokonał w okresie przygotowań do obecnych rozgrywek. Drużyna z Warmii to jedyna, która przystąpi do poniedziałkowego meczu z miejsca w górnej połowie tabeli. Siódma w PlusLidze ma o dwa punkty więcej niż będący na 13. miejscu Trefl.

AZS przegrał poprzedni mecz 0:3 z PSG Stalą Nysa i tak na czterech wygranych zakończyła się jego pozytywna seria. - Ten mecz był wyjątkiem, zagraliśmy w nim źle. Poziom naszej gry rośnie jednak z tygodnia na tydzień. Porównując naszą aktualną formę, do tej z początku sezonu, to z pewnością poprawiliśmy ją - cytuje oficjalna strona klubu kapitana olsztynian Robberta Andringę.

Trefl jak dotąd nie zapunktował na wyjeździe. Za nim porażki na terenie Ślepska Malowa Suwałki, PGE Skry Bełchatów oraz Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Na razie gdańszczanie potrafili poza Gdańskiem rozstrzygnąć tylko dwie partie. Niespełna tydzień temu została na dodatek przerwana seria domowych wygranych Trefla, ponieważ przegrał 0:3 z Jastrzębskim Węglem. Tak samo jak Indykpol AZS Olsztyn chce poprawić się po niepowodzeniu.

W drugim spotkaniu w poniedziałek zmierzą się GKS Katowice z Cuprum Lubin. Także te zespoły były gorsze od przeciwnika w poprzednim meczu. GKS przegrał 0:3 z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, a Cuprum było stać na wygranie jednego seta w rywalizacji ze Ślepskiem Malowem Suwałki.

GKS chce jeszcze poprawić i tak dobry bilans we własnej hali. W trzech z czterech meczów zwyciężył z Projektem Warszawa, Barkomem Każany Lwów i Ślepskiem. Jak dotąd jedynymi i odrobinę niespodziewanymi zdobywcami Katowic byli Cerrad Enea Czarni Radom. GKS ma o cztery punkty więcej niż przedostatni w tabeli lubinianie i chce oddalić się od nich na dobre.

Od października 2018 roku nie było meczu katowiczan z Cuprum, który zakończył się już po trzech setach. Trzy razy drużyn zmierzyły się w tie-breaku i tak też było, kiedy ostatnio spotkały się w Katowicach. W decydującej rozgrywce lepszy okazał się GKS.