Martyna Grajber i spółka coraz bliżej ucieczki ze strefy spadkowej. Ważne zwycięstwo

W dwunastej serii gier włoskiej Serie A siatkarek większość spotkań kończyła się w trzech setach. Ale jedno dostarczyło wielu emocji. Wash4green Pinerolo Martyny Grajber dość niespodziewanie pokonało Trasportipesanti Casalmaggiore 3:2.

Krzysztof Sędzicki
Martyna Grajber Materiały prasowe / legavolleyfemminile.it / Na zdjęciu: Martyna Grajber
Drużyna trenera Michele Marchiaro przegrywała już 0:2 po tym, jak w dwóch pierwszych odsłonach uległa 15:25 i 26:28. Później jednak gospodynie wygrały na przewagi do 24, w czwartej partii pewnie triumfowały do 17, a w tie-breaku zwyciężyły 15:13. To drugie zwycięstwo tej drużyny w sezonie. Martyna Grajber rozpoczęła mecz w podstawowej szóstce i zdobyła 10 punktów. Uzyskała 75 procent pozytywnego przyjęcia zagrywki.

Większych kłopotów z pokonaniem Bartoccini-Fortinfissi Perugia nie miała ekipa Reale Mutua Fenera Chieri, w barwach której występuje Olivia Różański. Przyjezdne triumfowały do 19, 16 i 18, a wspominana reprezentantka Polski pojawiła się na kilka piłek w trzecim secie. MVP tego meczu została Belgijka o polskich korzeniach Kaja Grobelna zdobywając 19 oczek.

Dziesiąte zwycięstwo w sezonie zanotowała wraz ze swoją drużyną Magdalena Stysiak. Vero Volley Milano pokonało na wyjeździe Il Bisonte Firenze 3:0. Polska atakująca zdobyła 9 punktów, ale tym razem była nieco w cieniu Jordan Larson czy Raphaeli Folie. Ekipa z Mediolanu podniosła się zatem po ubiegłotygodniowej porażce z Igorem Gorgonzola Novara i utrzymała trzecie miejsce w tabeli.

W miniony weekend Prosecco Doc Imoco Conegliano Joanny Wołosz zdobyło Klubowe Mistrzostwo Świata, więc mecz z CBF Balcducci Macerata rozegrany został awansem 30 listopada. Mistrzynie Włoch pewnie wygrały 3:0, a w ostatnim secie pozwoliły zdobyć rywalkom zaledwie 11 punktów.

Ostatnia kolejka I rundy fazy zasadniczej włoskiej ekstraklasy rozegrana zostanie w Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia.

Wyniki 12. kolejki Serie A kobiet:

CBF Balcducci HR Macerata - Prosecco Doc Imoco Conegliano 0:3 (23:25, 16:25, 11:25)

Igor Gorgonzola Novara - Megabox Ond. Savio Vallefoglia 3:0 (25:16, 25:19, 25:18)

Il Bisonte Firenze - Vero Volley Milano 0:3 (19:25, 25:27, 21:25)

Volley Bergamo - Savino Del Bene Scandicci 1:3 (15:25, 15:25, 25:15, 18:25)

E-work Busto Arsizio - Cuneo Granda S.Bernardo 3:1 (22:25, 25:20, 25:22, 25:22)

Bartoccini-Fortinfissi Perugia - Reale Mutua Fenera Chieri  0:3 (19:25, 16:25, 18:25)

Wash4green Pinerolo - Trasportipesanti Casalmaggiore 3:2 (18:25, 26:28, 26:24, 25:17, 15:13)