Klub Bartosza Bednorza ma problem w półfinale

Siatkarze Szanghaj Bright przegrali 2:3 w pierwszym meczu półfinałowym mistrzostw Chin. Porażkę ponieśli w walce na przewagi w tie-breaku. Decydujący set zakończył się wynikiem 16:18.

Bartosz Bednorz Materiały prasowe / Volleychina / Na zdjęciu: Bartosz Bednorz
Rywalizacja w półfinale mistrzostw Chin toczy się do dwóch wygranych meczów. Dlatego siatkarze Szanghaj Bright nie mogą już pozwolić sobie na porażkę w walce o awans do finału.

Drużyna Bartosza Bednorza poniosła porażkę w zaciętym meczu. Była lepsza od przeciwnika w pierwszym i w czwartym secie, ale pozostałe partie rozstrzygnęli siatkarze z regionu Zhejiang. Decydujący w tie-breaku był punkt na 18:16.

Drugi mecz półfinałowy zostanie rozegrany 31 grudnia. W nim mający za sobą 11 zwycięstw z rzędu siatkarze Zhejiang staną przed szansą zakończenia rywalizacji.

Bartosz Bednorz dołączył do klubu z Szanghaju w tym roku po rozstaniu z rosyjskim Zenitem Kazań. To trzeci zagraniczny klub siatkarza mającego za sobą występy w kadrze Polski. Bednorz reprezentował również włoski Azimut Leo Shoes Modena. Medale mistrzostw kraju zdobywał w Rosji, a także w Polsce, kiedy był zawodnikiem PGE Skry Bełchatów.

Zhejiang - Szanghaj Bright 3:2 (18:25, 25:19, 25:18, 24:26, 18:16)

Czy siatkarze Szanghaj Bright zostaną mistrzami Chin?