Zespół Michała Superlaka rywalem Jastrzębskiego Węgla w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

VfB Friedrichshafen przegrywało z Tours VB 0:2, by ostatecznie zwyciężyć po tie-breaku. Jednak już przed nim zespół Michała Superlaka był pewny awansu do ćwierćfinału. Tam czekał na nich Jastrzębski Węgiel, ich grupowy rywal.

Jakub Fordon
siatkarze VfB Friedrichshafen Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze VfB Friedrichshafen
Niespodziewanie pewnym, trzysetowym zwycięstwem zakończył się pierwszy mecz VfB Friedrichshafen z Tours VB rozgrywany we Francji w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Tym samym zespół Michała Superlaka potrzebował wygrać tylko dwie partie, aby zameldować się w ćwierćfinale. Tam czekał już Jastrzębski Węgiel.

Francuski zespół szybko pokazał, że przyjechał do Niemiec, by doprowadzić do złotego seta. Premierową odsłonę goście zwyciężyli pewnie 25:21. W drugiej odsłonie tego pojedynku była już dominacja.

Tours VB nie dało żadnych szans miejscowym i zamknęło seta deklasując rywali. Ci zdobyli jedynie 15 punktów. Tym samym przyjezdni byli o krok od doprowadzenia do złotego seta, który decydowałby o tym, kto awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Inne plany miało jednak VfB Friedrichshafen, które od trzeciej partii przypominało zespół, który we Francji zwyciężył 3:0. Pewne zwycięstwo 25:18 sprawiło, że role się odwróciły i niemiecka ekipa była o krok od ćwierćfinału.

Aby się w nim zameldować, gospodarze musieli wygrać czwartego seta. Po serii punktowej udało im się odskoczyć (19:14). Tej przewagi Superlak i spółka nie wypuścili z rąk. Tym samym odwrócili losy spotkania i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Tie-break nie miał już żadnego znaczenia, ale w nim niemiecka drużyna poszła za ciosem i ostatecznie zwyciężyła w całym meczu, notując imponujący powrót. Teraz VfB Friedrichshafen zmierzy się z Jastrzębskim Węglem, a stawką tej rywalizacji będzie awans do półfinału.

Oba zespoły rywalizowały ze sobą w fazie grupowej. Wicemistrz Polski na wyjeździe zwyciężył 3:1, natomiast przed własną publicznością nie stracił nawet seta. Tym samym przed podopiecznymi Marka Lebedewa trudne wyzwanie.

VfB Friedrichshafen - Tours VB 3:2 (21:25, 15:25, 25:18, 25:21, 15:11)

Przeczytaj także:
Polskie starcie w Lidze Mistrzów rozstrzygnięte. Nieplanowane pięć setów

Czy VfB Friedrichshafen sprawi niespodziankę w rywalizacji z Jastrzębskim Węglem i awansuje do półfinału Ligi Mistrzów?