PGE Skra Bełchatów spróbuje pościgu. Siatkarski plan na czwartek

PGE Skra Bełchatów przystąpi do rewanżu w ćwierćfinale Pucharu CEV po porażce 2:3 w pierwszym meczu z VK CEZ Karlovarsko. W czwartek rozpocznie się również kolejka w Tauron Lidze.

siatkarze PGE Skry Bełchatów WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze PGE Skry Bełchatów
Bełchatowianom idzie bardzo źle w PlusLidze, co doprowadziło także do ich nieobecności w ćwierćfinałach Pucharu Polski. Szansa na uratowanie sezonu jest w Pucharze CEV, w którym PGE Skra eliminowała kolejno Dynamo Apeldoorn, Chaumont VB 52, Narbonne Volley oraz Galatasaray Stambuł. W tych rundach drużyna z województwa łódzkiego odniosła komplet ośmiu zwycięstw.

Premierowa porażka w Pucharze CEV nastąpiła nieco ponad tydzień temu w pierwszym meczu z VK CEZ Karlovarsko. Podopieczni Andrei Gardiniego zostali pokonani 2:3 w Czechach, więc w rewanżu o wejście do półfinału muszą gonić przeciwnika. I tak mogli być umiarkowanie zadowoleni z wyniku, ponieważ byli gorsi w pierwszym i w drugim secie od byłego przeciwnika Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w grupie Ligi Mistrzów.

W rewanżu w hali Energa bełchatowianie potrzebują zwycięstwa. Wynik 3:0 lub 3:1 będzie ich premiować awansem bezpośrednio, a ewentualna wygrana 3:2 doprowadzi do złotego seta.

W czeskim zespole grają dwaj siatkarze znani z polskich hal Kewin Sasak oraz Łukasz Wiese. Ich dobra postawa na początku meczu nieomal sprowadziła na Skrę jeszcze większe problemy niż porażka 2:3. Za bełchatowianami są cztery przegrane z rzędu, a bez przełamania niemożliwe będzie pozostanie w europejskim pucharze.

Także w czwartek rozpocznie się kolejka w Tauron Lidze. W Szczecinie zmierzą się pucharowicze. Grupa Azoty Chemik Police czeka na dwumecz z Fenerbahce Stambuł w Lidze Mistrzyń, a jego najbliższy przeciwnik Grot Budowlani Łódź walczą jeszcze w Pucharze CEV kobiet. Na dodatek, oba zespoły mają przed sobą w tym sezonie turniej finałowy Pucharu Polski.

Chemik trwa w wariancie z trenerem Radosławem Wodzińskim, który rozpoczął sezon jako asystent poprzedniego szkoleniowca Marka Mierzwińskiego. Na razie drużyna z województwa zachodniopomorskiego przegrała po zmianie trenera jeden mecz z Eczacibasi Stambuł, ale jest niepokonana w Tauron Lidze. Przed najbliższym spotkaniem jest na trzecim miejscu w tabeli z przewagą 12 punktów nad szóstymi Budowlanymi.

Łodzianki grają nierówno na polskim podwórku. W bilansie mają sześć wygranych oraz siedem porażek. W rundzie jesiennej nie były w stanie rozstrzygnąć ani jednego seta w rywalizacji z Chemikiem i za nimi dziewięć porażek z rzędu z zespołem z Polic.

Ćwierćfinał Puchar CEV:

20:30, PGE Skra Bełchatów - VK CEZ Karlovarsko

Pierwszy mecz: 2:3.

16. kolejka Tauron Ligi:

17:30, Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź (transmisja w Polsacie Sport)

Czy PGE Skra Bełchatów awansuje do półfinału Pucharu CEV?