Jednostronny mecz sąsiadek w Tauron Lidze. Doszło do zmiany w tabeli

Zmiana na siódmym miejscu w tabeli Tauron Ligi. #VolleyWrocław przejął je od OnlyBio Pałacu Bydgoszcz dzięki zwycięstwu 3:0 w bezpośrednim meczu. Liderką lepszego zespołu była bezdyskusyjnie Julia Szczurowska.

siatkarki #VolleyWrocław PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: siatkarki #VolleyWrocław
Przed rozpoczęciem meczu siódmy OnlyBio Pałac Bydgoszcz miał o "oczko" więcej niż ósmy #VolleyWrocław. Komplet punktów gwarantował zajmowanie wyższego miejsca na kolejkę przed zakończeniem sezonu zasadniczego.

Drużyny rozpoczęły od walki cios za cios. Jako pierwsza odskoczyła ekipa z Wrocławia, która zwiększyła moc serwisów, a następnie wykorzystywała przechodzące piłki i okazje do ustawienia bloku. Raz szybciej, raz wolniej, ale gospodynie przybliżały się do zwycięstwa 25:21 w pierwszym secie. W ich szeregach brylowały Julia Szczurowska i Dominika Witowska.

Drużyna z Wrocławia nabrała wiatru w żagle, a po stronie zniechęconych bydgoszczanek mnożyły się błędy. #Volley prowadził 8:3 i mógł pilnować wyniku. Pałac miał problem ze znalezieniem liderki, ponieważ nierówno grały Ewelina Żurowska, Pola Nowakowska oraz Anneclaire Ter Brugge. Na boisko weszły z kwadratu rezerwowych Koleta Łyszkiewicz i Kamila Kobus. Nie przeszkodziło to wrocławiankom wygrać 25:20 i zdobyć prowadzenia 2:0 w setach.

W trzecim secie Pałac miał ostatnią szansę na przedłużenie meczu i zdobył zaliczkę 5:3. #Volley nie dał się na długo wybić z uderzenia i po asie serwisowym Lucii Muhlsteinovej prowadził 12:9. Maksymalna zaliczka wynosiła cztery punkty, ale ona jeszcze nie dała spokoju gospodyniom. Pałac doprowadził do remisu 18:18 i decydowała końcówka partii. W niej kluczowe były ataki MVP meczu Julii Szczurowskiej na miarę zwycięstwa 25:22.

#VolleyWrocław - OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:20, 25:22)

#Volley: Muhlsteinova, Bączyńska, Bidias, Pacak, Witowska, Szczurowska, Saad (libero) oraz Szady, Stancelewska

Pałac: Bałdyga, Żurowska, Nowakowska, Różyńska, Lewandowska, Ter Brugge, Witkowska (libero) oraz Mazurek, Kobus, Łyszkiewicz, Justka (libero)

MVP: Julia Szczurowska (#Volley)

Czy #VolleyWrocław awansuje do półfinału Tauron Ligi?