Okazałe zwycięstwo w półfinale Ligi Mistrzyń. Bolesna porażka szkoleniowca repezentacji Polski

Siatkarki Eczacibasi Stambuł pokonały u siebie Igor Gorgonzola Novara 3:0, w rewanżowym meczu półfinałowym Ligi Mistrzyń. Podopieczne Stefano Lavariniego mimo zwycięstwa w pierwszym spotkaniu nie awansowały do wielkiego finału.

Adrian Nuckowski
Stefano Lavarini Getty Images / Mateusz Słodkowski / Na zdjęciu: Stefano Lavarini.
Pierwsze spotkanie obu zespołów było bardzo wyrównane. Po zaciętym tie-breaku lepsze okazały się podopieczne szkoleniowca reprezentacji Polski, Stefano Lavariniego i to one były nieco bliżej awansu do finału, który odbędzie się 20 maja w Turynie.

Na przestrzeni całej premierowej odsłony żadna z drużyn mogła odskoczyć na więcej niż dwa "oczka". Gospodynie miały w swoich szeregach niezawodną Tijanę Bosković, której skuteczność przechyliła szalę zwycięstwa na stronę Eczacibasi. Dodatkowo przyjezdne popełniły całą masę prostych błędów, co było głównym powodem ich porażki w pierwszym secie 25:22.

Druga partia to już totalna dominacja, wspieranej przez komplet publiczności ekipy ze Stambułu. Do ciągle znakomitej skuteczności w ofensywie podopieczne Ferhata Akbasa dorzuciły kilka fenomenalnych punktów bloków, które całkowicie wytrąciły z rytmu ekipę z Novary. W ekipie Eczacibasi ciągle prym wiodła Boskovic, natomiast w szeregach gości brakowało liderki, która mogłaby pociągnąć zespół do walki. Kompletnie rozsypane siatkarki Novary przegrały tę część meczu aż 25:12.

Od połowy trzeciego seta gospodynie kontrolowały sytuację na boisku. Mimo zmian w składzie przyjezdne próbowały odrobić kilka punktów straty do rywalek, jednak tego dnia Eczacibasi było za mocne. Turecka ekipa zagra w finale Ligi Mistrzyń, w którym zmierzy się ze zwycięzcą starcia Fenerbahce Stambuł - Vakifbank Stambuł.