Rozpoczęły się półfinały Tauron Ligi. Rewelacja sprowadzona na ziemię

Pierwsze starcie w półfinale Tauron Ligi wyraźnie dla faworytek. Developres Bella Dolina Rzeszów zwyciężył 3:0 z Grot Budowlanymi Łódź - niespodziewanymi pogromczyniami Chemika Police.

siatkarki Developres Bella Dolina Rzeszów PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: siatkarki Developres Bella Dolina Rzeszów
Rzeszowianki miały więcej czasu na przygotowanie się do półfinału mistrzostw Polski. W swoim ćwierćfinale z #VolleyWrocław napotkały opór przeciwniczek, ale poradziły sobie z nimi w dwóch meczach. Z kolei Grot Budowlani Łódź rywalizowali w trzech starciach z Grupa Azoty Chemikiem Police. Podopieczne Macieja Biernata sprawiły niespodziankę i dzięki dwóm wyjazdowym zwycięstwom pozbawiły policzanki możliwości obronienia mistrzostwa Polski.

- Nic nie zapowiada, żeby Developres miał przegrać - zapowiadała na oficjalnej stronie ligi jego środkowa Magdalena Jurczyk. Na potwierdzenie odważnych słów rzeszowianki przystąpiły do natarcia od początku meczu.

Developres wygrał pierwszego seta 25:21. Cztery punkty przewagi miał po raz pierwszy po bloku na Melis Durul, kiedy to zrobiło się 12:8. Drużyna z Podkarpacia potrafiła później kontrolować wydarzenia na boisku, a Budowlane stopniowo traciły animusz do odrabiania strat. Partia skończyła się kolejnym nieudanym atakiem Melis Durul.

Developres prowadził 8:3, następnie 13:4 w drugim secie, więc na interesującą rundę się nie zanosiło. Budowlani pokazali jednak pazurki i doprowadzili do ciekawej końcówki. Passa Magdaleny Lisiak w polu serwisowym pozwoliła łodziankom zmniejszyć stratę na 21:23 i zespół z Podkarpacia postawił na swoim dopiero kiwnięciem Jeleny Blagojević na 25:23.

Końcówka drugiego seta zapowiadała bardziej wyrównaną walkę w trzeciej partii. Faktycznie, łodzianki były w kontakcie z gospodyniami, ale Developres ponownie znalazł sposób na oddalenie się w kluczowym momencie. Tym razem stanęło na wyniku 25:22. Liderką Developresu była Ana Kalandadze, którą wspierały Jelena Blagojević i czujna w bloku Weronika Centka.

Drugi mecz w Łodzi zostanie rozegrany we wtorek o godzinie 17:30.

Developres Bella Dolina Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:21, 25:23, 25:22)

Stan rywalizacji: 1:0 (do dwóch zwycięstw)

Developres: Wenerska, Kalandadze, Blagojević, Centka, Jurczyk, Orvosova, Szczygłowska (libero) oraz Bińczycka, Rapacz

Budowlani: Polak, Fedusio, Durul, Sobolska-Tarasowa, Lisiak, Kazała, Łysiak (libero) oraz Kędziora, Pol, Łazowska

MVP: Jelena Blagojević (Developres)

Czy Developres Bella Dolina Rzeszów zdobędzie mistrzostwo Polski?