Japonia pozostaje niepokonana w Lidze Narodów. Kolejna porażka Michała Winiarskiego

Za nami pierwsze spotkania drugiego tygodnia Ligi Narodów mężczyzn 2023. Zwycięską passę podtrzymała reprezentacja Japonii. Kolejnej porażki doznali Niemcy, których szkoleniowcem jest Michał Winiarski.

Adrian Nuckowski
siatkarze reprezentacji Japonii Materiały prasowe / FIB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Japonii
Reprezentacja Japonii jako jedyna przystępowała do drugiego tygodnia zmagań w Lidze Narodów 2023 z kompletem zwycięstw. Podopieczni Philippe'a Blaina utrzymali status jedynej niepokonanej do tej pory drużyny w rozgrywkach i wygrali z Kanadą 3:1.

Od początku spotkania główną siłą napędową w szeregach Azjatów był Yuki Ishikawa. Japończycy kontrolowali przebieg meczu od początku. Ich przewaga była widoczna w szczególności w ataku. W trzecim secie jednak Kanadyjczycy wykorzystali słabość rywali i zdołali przedłużyć rywalizację do czwartej partii. W niej jednak gospodarze ostatnich igrzysk olimpijskich nie dali przeciwnikom najmniejszych szans i zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo.

O swój drugi triumf w Lidze Narodów walczyli prowadzeni przez Michała Winiarskiego Niemcy, których rywalem byli Irańczycy. Nasi zachodni sąsiedzi toczyli wyrównaną walkę z Persami tylko przez pierwsze dwa sety.

W drugim nawet zmarnowali czteropunktową przewagę (18:14). Trzecia odsłona to już dominacja podopiecznych Behrouza Ataei. Iran zdominował Niemców głównie w bloku, wygrywając w tym elemencie aż 12:3. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był zdobywca 16 "oczek" Amin Esmaeilnezhad.