Co tam się wydarzyło?! Tak Polki skończyły horror z Niemkami

W tie-breaku Polki pokonały Niemki 17:15 i przypieczętowały wygraną w całym spotkaniu. Zobacz ostatnią akcję, która zapewniła Biało-Czerwonym zwycięstwo.

Szymon Michalski
decydująca akcja meczu Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: decydująca akcja meczu
Co to był za mecz! Po wielu emocjach reprezentacja Polski pokonała reprezentację Niemiec 3:2 w meczu Ligi Narodów (relację przeczytasz TUTAJ). Od zwycięstwa w pierwszym secie rozpoczęły nasze rywalki, jednak dwa następne padły łupem Biało-Czerwonych.

Czwarty set zakończył się wygraną podopiecznych trenera Vitala Heynena, co oznaczało, że o wszystkim miał zadecydować tie-break. W nim lepiej prezentowały się nasze reprezentantki, które przy stanie 16:15 miały piłkę meczową.

Wtedy piłkę zaserwowała Magdalena Jurczyk. Niemki nie najlepiej poradziły sobie z przyjęciem i piłka przeszła na stronę Polek. Przytomnie zachowała się jednak Agnieszka Korneluk, która zdobyła punkt na wagę zwycięstwa.

Po wygranej nad Niemkami Polki wróciły na pierwszą pozycję w klasyfikacji. Kolejne spotkanie Biało-Czerwone rozegrają w piątek o 5 rano czasu polskiego. Ich rywalem będzie reprezentacja Bułgarii - 14. drużyna w zestawieniu, która do tej pory wygrała zaledwie dwa mecze (tabela dostępna jest TUTAJ).