Krótka drzemka nie odebrała punktów Niemkom

Druga wygrana podopiecznych Vitala Heynena w mistrzostwach Europy siatkarek. Reprezentacja Niemiec była faworytem i poradziła sobie w tej roli. Pokonała 3:1 Azerbejdżan.

Mecz Ligi Narodów: Niemcy - Dominikana Materiały prasowe / FIVB / Mecz Ligi Narodów: Niemcy - Dominikana
Oba zespoły starały się w sobotę o drugie zwycięstwo w mistrzostwach Europy. Powracający na dużą scenę Azerbejdżan wygrał 3:0 z Czechami, a Niemcy zwyciężyły w trzech setach z Grecją. Siatkarki obu reprezentacji chciały pójść za ciosem. Faworytkami były podopieczne Vitala Heynena, które rozpoczęły sezon od awansu do turnieju finałowego Ligi Narodów.

Azerki i Niemki rozegrały w przeszłości siedem meczów głównie w mistrzostwach Europy. Od 2006 do 2017 roku zwyciężały tylko nasze zachodnie sąsiadki, po czym w 2017 roku reprezentacja Azerbejdżanu dwukrotnie pokonała Niemki. Później nastąpiła blisko sześcioletnia przerwa w relacjach obu drużyn.

Niemki zdemolowały przeciwniczki 25:13 w pierwszym secie, co zapowiadało łatwą przeprawę. Druga partia zapowiadała przebudzenie siatkarek z Azerbejdżanu, a trzecia była anomalią. Azerki zwyciężyły w niej 25:12. Niemki nie rozpamiętywały długo niepowodzenia, a ich rewanż był srogi. Zwycięstwo 25:14 w czwartym secie nie pozostawiało wątpliwości, której reprezentacji należał się komplet punktów.