ME: znamy pierwszą parę ćwierćfinałową

Jako pierwsza do ćwierćfinału mistrzostw Europy siatkarek awansowała Francja. Kilka godzin później dołączyła do niej reprezentacja Włoch, która pokonała bez straty seta Hiszpanię.

Jakub Fordon
reprezentantki Włoch Materiały prasowe / Volleyball World / Na zdjęciu: reprezentantki Włoch
Po wyeliminowaniu Rumunii Francja zagwarantowała sobie udział w kolejnej fazie mistrzostw Europy siatkarek. I jasne stało się, że także w sobotę, 26 sierpnia poznamy drugiego ćwierćfinalistę tej imprezy.

W rywalizacji Włochy - Hiszpania chyba nikt nie myślał o innym wyniku niż wygrana 3:0. A tymczasem w premierowej odsłonie druga z wymienionych reprezentacji prowadziła 16:20! Jednak serią punktową zażegnano stratę, a następnie przydarzyła się kolejna. Ostatecznie to Italia zwyciężyła do 23.

Przebieg II partii był niejako odwrócony. To Włoszki miały pięć punktów przewagi (16:11), ale w końcówce rywalizacja się wyrównała. Ostatnie punkty należały jednak do Italii, która mimo perturbacji w obu setach w całym spotkaniu prowadziła 2:0.

W kolejne odsłonie tego pojedynku Włoszki szybko rozpoczęły budowę przewagi. Szczególnie, że w połowie seta mieliśmy wynik 13:6. Hiszpanki przegrywały nawet dziewięcioma "oczkami", ale ostatecznie stanęło na sześciu.

Mimo wyrównanych dwóch pierwszych setów niespodzianki nie było. Reprezentacja Włoch ograła bez straty Hiszpanię i dzięki temu znamy pierwszą parę ćwierćfinalistów. Jeden z tych zespołów jest potencjalnym rywalem Polski w półfinale na mistrzostwach Europy siatkarek.

Włochy - Hiszpania 3:0 (25:23, 25:22, 25:19)