Zmiana lidera - podsumowanie IV kolejki I ligi kobiet

Spotkanie pomiędzy Chemikiem Police a Jedynką Aleksandrów Łódzki zapowiadane, jako szlagier czwartej kolejki zakończyło się zwycięstwem siatkarek z Polic, które zdegradowały z pozycji lidera tabeli drużynę Trefla Sopot. Najwięcej emocji dostarczył pojedynek zawodniczek z Ostrowca Świętokrzyskiego i Pszczyny, w którym o zwycięstwie zadecydował tie-break.

W tym artykule dowiesz się o:

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - PLKS Pszczyna 3:2 (28:26, 25:23, 22:25, 19:25, 15:4)

Mecz rozpoczął się po myśli siatkarek z Ostrowca Świętokrzyskiego, które prowadziły w setach 2:0. W trzeciej odsłonie również prowadziły, 20:16. Jednak w tej partii zdobyły już tylko dwa oczka, przy dziewięciu Pszczyny, która zwyciężyła 25:22. Zawodniczki ze Śląska bez problemu wygrały następną odsłonę spotkania i tym samym doprowadziły do tie-break'a. W ciągu trzy minutowej przerwy między partiami trener Roman Murdza musiał wstrząsnąć swoimi podopiecznymi, bo w ostatnim secie pozwoliły zdobyć swoim przeciwniczkom zaledwie cztery punkty!

TKST Budowlani Nesta Toruń - LTS Legionovia Legionowo 3:0 (25:15, 26:24, 25:19)

Trzy sety, w tym jeden wygrany do 15 dały ekipie Budowlanych Toruń nadzieję na lepsze czasy. Torunianki odbiły się od dna ligowej tabeli. Pierwszy set spotkania zakończył się dosyć szybko, dopiero w drugim siatkarki Legionovii podjęły walkę, ale przegrały na przewagi. Również trzecia partia padła łupem gospodyń, które nie miały większych problemów z pokonaniem beniaminka z Legionowa.

MOSiR Mysłowice - SMS PZPS I Sosnowiec 3:0 (25:22, 25:13, 25:20)

Przed tą kolejką obie drużyny miały taką samą ilość punktów i okupowały ostanie miejsca w tabeli. Faworytkami były siatkarki ze Śląska, które potwierdziły tą tezę pokonując uczennice z Sosnowca w trzech setach. Siatkarki z SMS-u stawiły większy opór w pierwszej i trzeciej partii, natomiast w drugiej pewnie zwyciężyły gospodynie, które dzięki trzem punktom odbiły się od dna tabeli.

PSPS Chemik Police - Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:1 (17:25, 25:21, 25:15, 25:13)

W szlagierze IV kolejki kibice zobaczyli jedynie cztery sety, które kończyły się pewnymi wygranymi. Można więc powiedzieć, że siatkarki rozczarowały. Jednak innego zdania są zawodniczki z Polic oraz trener Mariusz Bujek, dla których najważniejsze są zdobyte trzy oczka. Premierowa partia spotkania zakończyła się łatwym zwycięstwem beniaminka z Aleksandrowa Łódzkiego. Kolejne trzy sety padły łupem gospodyń, które nie natrafiły na opór i tym samym dzięki zwycięstwu w całym spotkaniu zostały nowym liderem tabeli.

EC Wybrzeże TPS Rumia - SCS Sokół Chorzów 3:0 (25:22, 26:24, 25:16)

Wygrana 3:0 nie odzwierciedla walki i zaciętości spotkania. W pierwszym secie górą były gospodynie, jednak o zwycięstwo w drugiej odsłonie nie było już tak łatwo, ostatecznie na przewagi wygrały siatkarki z Rumi. Podopieczne Zdzisława Kani nie były już w stanie nawiązać jakiekolwiek walki i przegrały ostatnią partię do 16.