Nawet trener nie wiedział, o co chodzi. To był kluczowy moment meczu [WIDEO]

Drugi set meczu Polska - Włochy podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich zakończył się w nietypowy sposób. Wszystko przez challenge, który został wzięty przez polski sztab. Konsternacji nie ukrywał nawet Stefano Lavarini.

Łukasz Witczyk
akcja na 26:24 w II secie meczu Polska - Włochy Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: akcja na 26:24 w II secie meczu Polska - Włochy
To był pełen emocji mecz. Od rezultatu spotkania Polska - Włochy zależało to, kto za rok zagra podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Starcie świetnie rozpoczęły Włoszki, które zwyciężyły 25:15. Były to jednak złe miłego początki. Potem to Polki odnosiły kolejne setowe triumfy, a cały pojedynek zakończył się rezultatem 3:1.

Druga partia zakończyła się w nietypowy sposób. Przy stanie 25:24 dla Polki piłkę w górze miały Włoszki. Biało-Czerwone zdołały podbić uderzenie rywalki i zaczęły budować swą akcję Wtedy nagle rozległ się gwizdek sędziego.

Wszyscy byli zaskoczeni, ale okazało się, że to jeden z członków sztabu reprezentacji Polski poprosił o challenge. Wszystko w celu sprawdzenia, czy jedna z Włoszek nie dotknęła siatki.

Na poniższym nagraniu widać, że zaskoczony był nawet selekcjoner Stefano Lavarini. Nasze zawodniczki patrzyły w stronę sędziego i nie rozumiały, dlaczego przerwał grę. Po chwili była już eksplozja radości.

- Nie wiem, kto przerwał grę, ale sprawdzamy dotknięcie siatki. Przyznam szczerze, że zaniemówiłem - mówił komentujący mecz Marek Magiera. Po chwili był już w euforii. - Jest dotknięta siatka. Nie wiem, kto zgłosił ten challenge, ale powinien dostać jakąś nagrodę - dodał.

Polska dzięki temu doprowadziła do remisu w setach, co było kluczowym momentem spotkania. Ostatecznie Biało-Czerwone triumfowały i zakwalifikowały się do igrzysk olimpijskich.