Niespodzianka w kwalifikacjach olimpijskich. Japonia w szoku

Nie zabrakło zaskoczenia w niedzielnych meczach kwalifikacji olimpijskich. Japonia przegrała z Egiptem 2:3 w meczu, w którym zdominowała pierwszego i drugiego seta. Brazylia cudem uniknęła porażki z Czechami.

Mecz Ligi Narodów: Japonia - Brazylia Materiały prasowe / FIVB / Mecz Ligi Narodów: Japonia - Brazylia
Japonia była rewelacją Ligi Narodów, a notowane w niej seryjnie zwycięstwa rozbudziły apetyt kibiców przed następnymi rozgrywkami. Już w pierwszym meczu kwalifikacji olimpijskich miała problem i zwyciężyła 3:2 z Finlandią. W drugim spotkaniu już nie uniknęła porażki, choć wygrała 25:14 i 25:10 pierwszego oraz drugiego seta. Następnie doszło do zwrotu akcji, a waleczni Egipcjanie rozstrzygnęli mecz w tie-breaku.

Na jeszcze większą sensację zanosiło się w Rio de Janeiro. Brazylia nie dość, że przegrała dwa sety w meczu z Czechami, to jeszcze było 9:13 w tie-breaku. Canarinhos z trudem uratowali się przed kompromitacją i odwrócili wynik decydującej partii na 16:14.

Belgia nie rozpamiętywała długo porażki 2:3 w zaciętym meczu z Polską. Drużyna z Beneluksu co prawda zostawiła dużo energii na boisku w poprzednim starciu, ale pozbierała się i pokonała 3:1 Chiny. Belgia potknęła się tylko w drugim secie, co nie przeszkodziło zdobyć pierwszego kompletu punktów w kwalifikacjach olimpijskich.