Kolejny krok Niemców w kierunku igrzysk olimpijskich

Drużyna Michała Winiarskiego nie zatrzymuje się. Lider grupy w kwalifikacjach olimpijskich zwyciężył po raz piąty w piątym meczu. Tym razem pokonał 3:0 Czechy. Ze swoimi przeciwnikami poradzili sobie również Włosi i Ukraińcy.

Reprezentacja Niemiec w mistrzostwach Europy 2023 Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Niemiec w mistrzostwach Europy 2023
Po czterech zwycięstwach z rzędu Niemcy znaleźli się na prostej drodze do awansu. Podopieczni Michała Winiarskiego zdobyli komplet punktów w meczach z Iranem, Kubą, Brazylią oraz Włochami. Nie wypadało im potknąć się w rywalizacji z Czechami. Najtrudniej o pokonanie sąsiadów na mapie Europy było w pierwszym secie, który zakończył się wynikiem 25:23. Georg Grozer i spółka rozpędzali się i zamknęli konfrontację wynikiem 3:0.

Włosi, przed dniem przerwy, ponieśli porażkę z Niemcami i mieli o czym myśleć przed kolejnym meczem z Iranem. Tym bardziej, że wicemistrz Europy znalazł się poza miejscami premiowanymi awansem do igrzysk olimpijskich. Włosi poprawili się i w piątek zwyciężyli 3:0 z rozczarowującym Iranem, a komplet punktów pozwolił na odebranie Kubie drugiego miejsca w tabeli.

Ukraina poradziła sobie z Katarem, chociaż nie ustrzegła się potknięcia. Drużyna z Europy przegrała z maruderem w drugim secie, męczyła się także w pierwszej i w trzeciej partii, po czym dopiero w czwartym secie Ukraina pokazała zdecydowaną wyższość nad przeciwnikiem. Katar w pięciu meczach zdołał rozstrzygnąć tylko dwa sety.