Jastrzębski Węgiel nie zawiódł. "Pokazaliśmy wszystko, co planowaliśmy"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Piotr Sumara/PLS / Na zdjęciu: Norbert Huber
Materiały prasowe / Piotr Sumara/PLS / Na zdjęciu: Norbert Huber

Jastrzębski Węgiel zgodnie z oczekiwaniami w trzech setach wygrał z Exact Systems Hemarpolem Częstochowa. Właśnie taki był plan mistrzów Polski na spotkanie z beniaminkiem.

W tym artykule dowiesz się o:

Cele obu drużyn na ten sezon są zupełnie inne. Jastrzębski Węgiel chce obronić tytuł mistrza Polski, a dla Exact Systems Hemarpolu Częstochowa sukcesem będzie utrzymanie w PlusLidze. Mecz tych drużyn miał zatem zdecydowanego faworyta: byli nim jastrzębianie. I nie zawiedli.

W pierwszych dwóch setach Jastrzębski Węgiel dominował na parkiecie. Wygrał je kolejno do 15 i 20. W trzeciej partii gra była bardziej wyrównana, ale goście nie dali sobie wyszarpać zwycięstwa. W decydujących momentach byli górą i wygrali 25:21, a całe spotkanie 3:0.

Wygrana w trzech setach była bardzo ważna dla jastrzębian. - Zrealizowaliśmy nasz plan na ten mecz. Przyjechaliśmy po trzy punkty, chcieliśmy wygrać ten mecz, mając na uwadze to, że w przyszłym tygodniu gramy o Superpuchar Polski. Chcieliśmy po prostu się dobrze zaprezentować i w zdrowiu zakończyć ten mecz. Pokazaliśmy wszystko, co planowaliśmy - powiedział Norbert Huber.

Zespół z Jastrzębia-Zdroju nie zlekceważył debiutującego w elicie rywala. Jaka jest recepta na tak równą grę z zespołem z dołu tabeli?

- Musimy wejść w ten mecz, jakby to było spotkanie z drużyną z topu. Nie patrzeć, kto jest po drugiej stronie, ale realizować to, co my potrafimy grać i kończyć akcje. To jest kluczem do zwycięstwa praktycznie w każdym secie - dodał Huber.

- W dwóch pierwszych partiach od początku narzuciliśmy swój styl. Grało nam się wygodnie, a w trzecim secie rywale poczuli grę. Czuli, że mogą nas ugryźć, lecz w kluczowych momentach odjechaliśmy, poszanowaliśmy zagrywkę i potrafiliśmy dobić przeciwnika - zakończył reprezentant Polski.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Jastrzębski Węgiel zdobędzie mistrzostwo Polski?