Nie są chłopcami do bicia. Faworyt zaskoczony

W ostatnim czasie GKS Katowice radzi sobie znacznie lepiej niż na początku sezonu. Potwierdził to w Ergo Arenie, gdzie po pięciosetowej batalii ograł faworyzowanego Trefla Gdańsk 3:2.

Jakub Fordon
siatkarze GKS-u Katowice przy okazji rozmowy z trenerem Grzegorzem Słabym Materiały prasowe / PlusLiga / Na zdjęciu: siatkarze GKS-u Katowice przy okazji rozmowy z trenerem Grzegorzem Słabym
Trefl Gdańsk w tym sezonie pozytywnie zaskakuje. W poprzedniej kolejce udało mu się ograć faworyzowaną Asseco Resovię Rzeszów. Z kolei kolejne spotkanie dla tego klubu miało miejsce w Ergo Arenie, do której zawitał GKS Katowice, który w ostatnich tygodniach naprawdę imponuje.

Premierowa odsłona od początku do końca odbywała się pod dyktando gości. Rywale trzymali się w kontakcie tylko na początku, a później nie byli w stanie im zagrozić. Ostatecznie katowiczanie zwyciężyli 25:20 i udanie zainaugurowali ten pojedynek.

W kolejnej partii oglądaliśmy wyrównaną walkę do jej połowy. Od stanu 11:11 lepiej zaczęli sobie radzić miejscowi, co zaowocowała przewagą (18:14). GKS nie dał jednak za wygraną, gonił i ostatecznie doprowadził do remisu (22:22). Mimo to Trefl zdołał wypracować sobie piłkę setową, ale jej nie wykorzystał. Gdańszczanie ostatecznie triumfowali po grze na przewagi 28:26.

Z kolei w trzecim secie przewagę zbudowali sobie katowiczanie, w efekcie prowadzili 9:6. Gdy popisali się serią punktową, wynik dla gospodarzy był fatalny, bowiem przegrywali aż 8:17. To nie był jednak koniec, bo GKS ostatecznie jeszcze bardziej rozbił przeciwników, zwyciężając do 14.

Po wyrównanym początku kolejnej partii Trefl odskoczył na 14:11. Gdańszczanie chcieli doprowadzić do tie-breaka, ale rywale nie dawali za wygraną. Po dogonieniu gospodarzy obserwowaliśmy grę punkt za punkt do stanu 20:20. Wówczas cztery "oczka" z rzędu zdobyli miejscowi i zamknęli seta wynikiem 25:21.

Decydująca partia rozpoczęła się świetnie dla siatkarzy z Katowic (7:2). Trefl ruszył w pogoń, ale stanął przed trudnym zadaniem po falstarcie. W efekcie to GKS zapewnił sobie trzy piłki meczowe. Miejscowi obronili dwie, a przy decydującej piłce przyjezdni postawili na swoim i niespodzianka stała się faktem.