Jednostronne spotkanie w Gdańsku. Gospodarze nie byli gościnni

W ramach 18. kolejki do Gdańska zawitał Barkom Każany Lwów. Ukraiński zespół nie miał jednak czego szukać w Trójmieście, bo faworyzowany Trefl odniósł pewne zwycięstwo 3:0. Przyjezdni w żadnym secie nie dobili do granicy 20 punktów.

Jakub Fordon
siatkarze Trefla Gdańsk PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: siatkarze Trefla Gdańsk

Trefl Gdańsk był zdecydowanym faworytem pojedynku z Barkomem Każany Lwów. W końcu w tabeli PlusLigi zajmował 6. miejsce, z kolei ich rywale byli sklasyfikowani na 12. lokacie. Jednak w ostatnim meczu ukraiński zespół przełamał się i to w starciu z rywalem, który sąsiadował z ekipą z Trójmiasta.

Jednak przewaga gospodarzy zarysowała się już na starcie (6:3). Mimo że rywale byli w stanie złapać kontakt, to Trefl ponownie odskoczył na trzy punkty (9:6). Natomiast w połowie seta gdańszczanie jeszcze bardziej uciekli przeciwnikom (14:8).

Przewaga miejscowych rosła raz po raz, aż w końcu była nawet dwucyfrowa (21:11). Co prawda Barkom poprawił swoją sytuację, ale niewiele, bo premierową odsłonę przegrał do 17.

Niewiele zmieniło się po przerwie, bo Trefl ponownie szybko zbudował przewagę (8:5). A następnie ją jeszcze podwyższył, gdy na tablicy świetlnej widniał wynik 16:10. Rywale nie byli w stanie nic wskórać po raz kolejny.

Do samego końca gdańszczanie byli niezagrożenie i odnieśli kolejne, pewne zwycięstwo. Wynik był nawet identyczny, jak w premierowej odsłonie, bowiem Barkom ponownie na swoim koncie zapisał jedynie 17 punktów.

A w trzeciej partii nic się nie zmieniło, ponownie od startu dominowali gospodarze (6:2). Barkom tylko na chwilę był w stanie złapać kontakt z rywalami (8:9). Chwilę później gdańszczanie prowadzili 14:9 i nic nie wskazywało na to, że mecz miałby się przedłużyć.

Przewaga faworyta wzrosła do ośmiu "oczek" (19:11). I mimo że ukraiński zespół robił co mógł, to tak naprawdę nie był w stanie dorównać Treflowi. Ten ostatecznie triumfował 25:18 i w ekspresowym tempie zamknął to spotkanie. A zwycięstwo sprawiło, że awansował na 5. miejsce w tabeli PlusLigi kosztem ekipy z Lublina.