Hit 23. kolejki Tauron 1. ligi dla lidera

Hit 23. kolejki Tauron 1. ligi nie zawiódł. Starcie lidera z wiceliderem zakończyło się tie-breakiem. MKS Będzin pokonał Bogdanka Arkę Chełm 3:2. Układ czołówki pozostał jednak bez zmian.

Anna Bagińska
MKS Będzin Materiały prasowe / Tauron 1. Liga / Wojtek Borkowski / Na zdjęciu: MKS Będzin
Najciekawszym meczem 23. kolejki Tauron 1. ligi był bez wątpienia pojedynek dwóch najwyżej sklasyfikowanych drużyn. Jak przystało na takie starcie, było dużo emocji a samo spotkanie trwało pięć setów.

W tym meczu dotychczasowy lider, MKS Będzin, okazał się lepszy od wicelidera, Bogdanka Arki Chełm. Będzinianie górowali we wszystkich elementach siatkarskich z wyjątkiem zagrywki.

Również tie-break rozstrzygnął o wyniku pojedynku pomiędzy KPS Siedlce i Olimpią Sulęcin. Siedlczanie wygrali i utrzymali 10. lokatę. Dla Olimpii ten jeden punkt też okazał się cenny i pozwolił przesunąć się wyżej w tabeli.

W czterech setach skończyło się starcie sąsiadów w tabeli. MKST Astra Nowa Sól pokonał 3:1 Lechię Tomaszów Mazowiecki. Pozostałe spotkania kończyły się w trzech setach i nie było żadnych niespodzianek. Ekipy z Białegostoku, Bielska-Białej, Świdnika, Bydgoszczy i Kluczborka dość pewnie odniosły zwycięstwa.

Wyniki 23. kolejki Tauron 1.ligi mężczyzn:
MKST Astra Nowa Sól - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:20, 25:19, 21:25, 25:15)
PSG KPS Siedlce - Olimpia Sulęcin 3:2 (25:17, 18:25, 25:22, 20:25, 15:10)
REA BAS Białystok - SMS PZPS Spała 3:0 (25:18, 25:17, 25:21)
Chrobry Głogów - BBTS Bielsko-Biała 0:3 (22:25, 20:25, 23:25)
Bogdanka Arka Chełm - MKS Będzin 2:3 (19:25, 25:22, 25:22, 21:25, 12:15)
PZL Leonardo AVIA Świdnik - MCKiS Jaworzno 3:0 (25:22, 25:22, 25:14)
BKS Visła Proline Bydgoszcz - AZS AGH Kraków 3:0 (25:22, 25:21, 25:17)
KKS Mickiewicz Kluczbork - Gwardia Wrocław 3:0 (25:23, 25:23, 25:18)