Historyczny sukces Asseco Resovii! Można oglądać w nieskończoność [WIDEO]

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów jako pierwszy w historii polski klub wywalczyli Puchar CEV. Podopieczni Giampaolo Medei w finale nie dali szans niemieckiemu SVG Luneburg. Zobacz moment z wręczenia trofeum ekipie Pasów.

Jacek Pawłowski
Wtorek 19 marca 2024 r. to data, która przejdzie do historii polskiej siatkówki! Asseco Resovia Rzeszów  jako pierwszy polski męski klub wygrała Puchar CEV. W finałowej rozgrywce dwukrotnie pokonała SVG Luneburg 3:0.

Dzięki temu zwycięsztwu Polska ma już na swoim koncie dwa trofea. Wcześniej po sukces w Pucharze Challenge sięgnął Projekt Warszawa. Tak dobrze nasze klubowe zespoły na parkietach Starego Kontynentu jeszcze nigdy się nie prezentowały.

W 2012 roku, gdy Puchar Challenge zdobywał Tytan AZS Częstochowa, Asseco Resovia uległa w finałe Pucharu CEV Dynamo Moskwa, a w Lidze Mistrzów w wielkim finale wyższość Zenitu Kazań musiała uznać PGE Skra Bełchatów.

W grze o medale w dalszym ciągu pozostaje jeszcze Jastrzębski Węgiel. Mistrzowie Polski są krok od awansu do Superfinału Ligi Mistrzów. Gdyby podopiecznym Marcelo Mendeza udąło się sięgnąć po złoto, nasze kluby zainkasowałyby wszystkie możliwe trofea męskiej siatkówki w jednym sezonie. W XXI wieku udało się to tylko ekipom włoskim.