Faworyci pokazali swoją moc

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja USA kobiet w kwalifikacjach olimpijskich w 2023 roku

Zarówno reprezentacja USA, jak i Dominikany zgodnie z przewidywaniami zainaugurowała zmagania tegorocznej Ligi Narodów zwycięstwem. Pierwsza z wymienionych ograła Tajlandię 3:1, a druga takim samym wynikiem Serbię.

Sezon reprezentacyjny oficjalnie się rozpoczął. W pierwszej kolejności zarówno siatkarki, jak i siatkarze rywalizować będą w Lidze Narodów. Rozgrywki te mają być próbą generalną przed najważniejszą imprezą tego roku, czyli igrzyskami olimpijskimi w Paryżu.

Pierwsze zwycięstwa na swoim koncie mają już Amerykanki oraz Dominikanki. Oba te zespoły były faworytami swoich spotkań i nie zawiodły, odnoszą triumfy po czterosetowych pojedynkach.

Wyższość siatkarek ze Stanów Zjednoczonych musiały uznać Tajki. Premierowa odsłona padła łupem faworytek (25:22), jednak w drugiej odpowiedziały rywalki (25:19). Tyle tylko, że w trzecim secie Amerykanki kompletnie rozbiły przeciwniczki (25:12), a następnie również pewnie triumfowały (25:18).

Natomiast rywalem Dominikanek były Serbki. Te zdołały ugrać seta w trzeciej partii (25:21), a wcześniej przegrały 18:25 i 17:25. W decydującej odsłonie tego pojedynku faworytki zwyciężyły 25:20 i zamknęły mecz.

Liga Narodów kobiet:

USA - Tajlandia 3:1 (25:22, 19:25, 25:12, 25:18) Serbia - Dominikana 1:3 (18:25, 17:25, 25:21, 20:25)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty