Jak one to robią?! Niesamowite, co działo się w meczu Polek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / Martyna Łukasik tuż po skutecznym ataku w bardzo długiej wymianie

Gdy wydawało się, że Polki przegrają pierwszego seta w meczu z Japonią w Lidze Narodów, na boisku doszło do niewiarygodnej akcji, pełnej obron, która odwróciła losy partii. Tę wymianę po prostu trzeba zobaczyć.

W tym artykule dowiesz się o:

Fenomenalnie rozpoczęły tegoroczną edycję Ligi Narodów polskie siatkarki. Do niedzielnego starcia z Japonią podopieczne Stefano Lavariniego przystąpiły z bilansem trzech wygranych meczów po 3:0.

Wydawało się, że pasa dziewięciu wygranych setów z rzędu przez Biało-Czerwone zakończy się w premierowej odsłonie pojedynku z Azjatkami. Japonki przez większą część partii kontrolowały jej przebieg i prowadziły już 23:18.

Wówczas na boisku w Antalyi doszło jednak do długiej, stojącej na kapitalnym poziomie wymiany. Siatkarki z obu krajów popisywały się fenomenalnymi obronami. Piłka przechodziła z jednej strony na drugą.

Wreszcie skutecznym atakiem popisała się Martyna Łukasik. Jak się po chwili okazało, wygranie tak długiej wymiany okazało się punktem zwrotnym seta. Od stanu 19:23 Biało-Czerwone wyszły na prowadzenie 24:23.

Co prawda brązowe medalistki poprzedniej edycji Ligi Narodów nie wykorzystały pierwszego setbola, ale po chwili - za sprawą ataku i skutecznego bloku Natalii Mędrzyk - mogły cieszyć się z triumfu w partii 26:24 i przedłużenia serii wygranych setów z rzędu.

W całym meczu Polki znów nie straciły żadnej partii, pokonały Japonki 3:0 i pierwszy tydzień Ligi Narodów zakończyły na 1. miejscu w tabeli z bilansem czterech zwycięstw i setów 12:0.