Porażka KS Piecobiogazu Murowana Goślina z Centrostalem

Liderki II ligi, siatkarki KS Piecobiogazu Murowana Goślina, przegrały kolejne spotkanie sparingowe z drużyną z PlusLigi Kobiet. Po porażkach z Gwardią Wrocław i PTPS-em Piła, podopieczne trenera Marka Mierzwińskiego musiały uznać wyższość drużyny GCB Centrostal Bydgoszcz.

Arkadiusz Dziublak

Mecz liderek II ligi z Centrostalem rozgrywany w bydgoskiej hali Łuczniczka, choć zakończył się wynikiem 4:0 dla siatkarek z PlusLigi Kobiet, nie był wcale jednostronnym widowiskiem. Siatkarki z Murowanej Gośliny toczyły dość wyrównany pojedynek z wyżej notowanymi przeciwniczkami. - Wynik wskazuje, że był to mecz do jednej bramki, ale proszę mi wierzyć, że aż tak źle to nie wyglądało. Rywale docenili zresztą naszą grę i już wkrótce rozegramy kolejne spotkanie kontrolne. Będzie to 6 stycznia w Wąbrzeźnie - powiedział trener Marek Mierzwiński.

Trzy spotkania z drużynami z PlusLigi Kobiet były doskonałymi sprawdzianami dla podopiecznych trenera Marka Mierzwińskiego. Choć jego ekipie udało się wygrać tylko jednego seta (z PTPS-em Piła,) to na pewno nauka jaką wyniosły siatkarki z Murowanej Gośliny z pojedynków z tak wymagającymi rywalkami będzie procentowała w dalszej części sezonu. - Mimo porażek muszę pozytywnie ocenić naszą grę. Nie zapominajmy, że graliśmy z czołowymi drużynami w Polsce. Dla moich zawodniczek, zwłaszcza tych młodych, to była świetna lekcja siatkówki - zakończył Mierzwiński.

Centrostal Bydgoszcz - KS Piecobiogaz Murowana Goślina 4:0 (25:18, 25:17, 25:21, 25:14)

Centrostal: Mróz, Sawoczkina, Kowalkowska, Kuczyńska, Kuligowska, Polak, Wysoka (libero) oraz Pelc, Nowakowska, Leszczyńska, Kasprzyk

KS Piecobiogaz: Archangielskaja, Przerwa, Chojnacka, Dutkiewicz, Strządała, Wyrwa, Narożna (libero) oraz Gorwa, Rufael, Szutenberg