Rywalizacja na remis - relacja z meczu Trefl Gdańsk - Fart Kielce

Pierwsze spotkanie rundy finałowej I ligi zakończyło się pewnym zwycięstwem Trefla Gdańsk. W drugim meczu gdańszczanie byli jednak mniej skuteczni i przegrali z Fartem Kielce 0:3. Kolejne dwa mecze odbędą się w Kielcach.

Michał Gałęzewski

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Trefla Gdańsk, który po asie serwisowym Michała Żuka prowadził już 5:2. Później rosła przewaga gdańszczan, którzy po ataku Waldemara Świrydowicza prowadzili już 11:6. Sytuacja na boisku powoli zaczęła się jednak zmieniać i do głosu doszli zawodnicy Farta Kielce, którzy doprowadzili do rezultatu 12:10. Mecz się wyrównał, a po ataku Macieja Krzywieckiego był remis 15:15. Później stopniowo zaczął dominować Fart, który wyszedł na prowadzenie już przy stanie 17:16. Do końca seta wynik był bardzo wyrównany. Ostatecznie dzięki znakomitej zagrywce Kacpra Bielickiego, goście wygrali 23:25.

Drugą partię gdańszczanie również zaczęli dobrze podopieczni Jerzego Strumiły, którzy wyszli na prowadzenie 4:1. Szybko jednak roztrwonili tę przewagę, gdyż po zagrywce Sławomira Jungiewicza prowadzili już Kielczanie 12:11. Do końca seta budowali oni już tylko swoją przewagę i po ataku Michała Kozłowskiego wygrali 25:20, co mocno skomplikowało plany gdańskiej drużyny.

Trzeci set od początku był bardzo zacięty i żadnej z drużyn nie udawało się wyjść na większe prowadzenie. Po ataku Andrzeja Skórskiego i bloku zawodnika Trefla, gdańszczanie wyszli jednak na 10:6. To wystarczyło na Farta w tej części gry. Przewaga będących już pod ścianą zawodników znad morza się powiększała i po kolejnym ataku Skórskiego było już 18:12! Zawodnicy z Województwa Świętokrzyskiego się jednak nie poddawali. Kolejne piłki należały do nich i doszli Trefla na 19:19. Remis utrzymywał się do wyniku 23:23, lecz na koniec dwie piłki wygrali zawodnicy z Gdańska, wygrywając 25:23.

Można powiedzieć, że tradycji stało się zadość. Czwartego seta znów dobrze zaczęli gospodarze niedzielnego spotkania, którzy wyszli na prowadzenie 4:1. Następnie potrafili ten wynik utrzymać i po podwójnym bloku na Jungielewiczu było 10:6 dla nadmorskiej drużyny. Później jednak - podobnie jak wcześniej - Fart doszedł do rywali. Prowadził już przy stanie 14:13, a następnie było 17:13 dla zespołu gości. Trzypunktowa przewaga kieleckiej drużyny utrzymywała się praktycznie do końca. Ostatecznie Fart Kielce wygrał 25:23, a cały mecz 3:1. W rywalizacji gdańsko-kieleckiej jest remis 1:1, a kolejne dwa mecze zostaną rozegrane w Kielcach.

Trefl Gdańsk - Fart Kielce 1:3 (23:25, 20:25, 25:23, 23:25)

Trefl: Żuk, Gorzkiewicz, Skórski, Świrydowicz, Wilk, Gomez, Żurek (libero) oraz Kaczmarek, Węgrzyn, Chaberek, Gajowczyk.

Fart: Jungiewicz, Zniszczoł, Sopko, Krzywicki, Bielicki, Kozłowski, Swaczyna (libero) oraz Drzyzga, Staszewski, Zarankiewicz, Sukochev.

Stan rywalizacji: 1:1.