Porażki liderów - po III rundzie Młodej Ligi

Młodzi siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po wygranej z dotychczasowym wiceliderem tabeli, Skrą Bełchatów, awansowali na pierwsze klasyfikacji Młodej Ligi. Porażkę również zanotowała, niepokonana wcześniej, bydgoska Delecta.

Sebastian Nowak

Piątkowy pojedynek w Rzeszowie Asseco z bełchatowską Skrą był hitem III rundy Młodej Ligi. Gospodarze poradzili sobie z młodym zespołem mistrza Polski i tylko po drugim secie schodzili pokonani z parkietu. Emocjonująco miało być też w Bydgoszczy, w pojedynku Delecty z Indykpolem AZS-em UWM Olsztyn, ale przyjezdni łatwo ograli bydgoszczan 3:1. Niejako na dwie części podzielił się mecz ZAKSY z warszawską Politechniką. Pierwsze dwa sety padły łupem Kędzierzyna, ale później do głosu doszła stołeczna drużyna, która wygrała w tie-breaku.

Po trzech kolejkach rzeszowianie wyprzedzają w tabeli Młodej Ligi o jeden punkt zespół z Olsztyna. Bez zwycięstwa pozostaje Fart Kielce.

Wyniki III rundy spotkań Młodej Ligi

Jastrzębski Węgiel - Fart Kielce 3:1 (22:25, 25:20, 25:16, 25:17)
Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatow 3:1 (28:26, 23:25, 25:20, 25:20)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AZS Politechnika Warszawska 2:3 (25:23, 25:20, 17:25, 22:25, 12:15)
Delecta Bydgoszcz - Indykpol AZS UWM Olsztyn 1:3 (21:25, 18:25, 25:23, 19:25)