I liga: Kubańczyk nie pomógł - relacja z meczu Joker Piła - Lotos Trefl Gdańsk

Joker Piła nie dał szans zawodnikom z Gdańska w sobotnim meczu. Gdańszczanie przegrali na wyjeździe 1:3 i nie zdobyli w spotkaniu nawet jednego punktu. W drużynie z Pomorza zadebiutował natomiast Kubańczyk, Jorge Luis Hernandez Larreinaga.

Anna Kossabucka

Mimo problemów zdrowotnych w ekipie z Gdańska, to podopieczni trenera Luksa byli faworytami tego spotkania. Dodatkowym wzmocnieniem miał być Kubańczyk, pozyskany w tym tygodniu. Jednakże sam, nie był on w stanie pomóc drużynie. Mecz był szczególny dla dwóch zawodników z Piły, którzy w swojej karierze grali już w Lotosie Treflu - Macieja Gorzkiewicza oraz Witolda Chwastyniaka. Jak się okazało, lepsi w tym spotkaniu okazali się pilanie.

Początek meczu potoczył się po myśli gdańszczan, którzy prowadzili już 3:0, jednakże od stanu 4:2, Lotos Trefl stracił 5 punktów z rzędu i do wzięcia czasu zmuszony został trener, Dariusz Luks. Na nic się to jednak nie zdało. Trefl cały czas gonił rywala i mimo zbliżenia się do pilan na dystans 2 punktów, gdańszczanie przegrywają tego seta po błędzie Thomasa Edgara na zagrywce (22:25).

Drugą partię podobnie z wysokiego C rozpoczęli zawodnicy Lotosu Trefla. Po udanym ataku Kubańczyka, Jose Luisa Hernandeza Larreinagi drużyna odskoczyła na 3 punkty. W środkowej części seta trwała zacięta walka, z której obronną ręką wyszli gdańszczanie, wygrywając 25:21.

Początek kolejnej partii był bardzo wyrównany. Do stanu 14:14 toczyła się walka punkt za punkt. Dopiero po błędach Lotosu Trefla pilanie odskoczyli na 4 punkty. Z przechodzącej piłki atak skończył Jasiński i zrobiło się 19:15 dla Jokera. Tego seta pilanie wygrywają 25:17.

Ostatnia partia tego meczu kontrolowana była przez zawodników z Piły. Bezbłędny w dzisiejszym meczu Patryk Strzeżek kończył wszystkie ataki a do tego dodał jeszcze as serwisowy. 13:9 dla pilan. Gdańszczanie próbowali jeszcze odrabiać straty, trudną zagrywkę wykonał Stanisław Wawrzyńczyk, jednakże to zawodnicy Jokera ostatecznie wyszli z tej potyczki wygrywając tego seta 25:21 i cały mecz 3:1.

Joker Piła - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (25:22, 21:25, 25:17, 25:21)

Joker Piła: Witold Chwastyniak, Radosław Zbierski, Patryk Strzeżek, Mateusz Jasiński, Maciej Gorzkiewicz, Jakub Kowalczyk, Adrian Mihułka (libero) oraz Mateusz Malinowski, Paweł Kaczorowski

Lotos Trefl Gdańsk: Artur Ratajczak, Michał Kaczmarek, Thomas Edgar, Stanisław Wawrzyńczyk, Rafał Sobański, Patryk Szczurek, Michał Żurek (libero) oraz Jorge Luis Hernandez Larreinaga, Daniel Wilk, Jarosław Maciończyk