Pierwsza porażka Colmana - podsumowanie 6. kolejki II ligi mężczyzn

STS Skarżysko-Kamienna utracił fotel lidera w czwartej grupie. Wszystko za sprawą porażki z ekipą Wawelu Kraków. Nowym liderem jest Wanda. W pierwszej grupie Colman uległ AZS-owi Zielona Góra, jest to pierwsza porażka kaliszan w tym sezonie. W grupie trzeciej na pierwszym miejscu umocnił się KPS Siedlce, natomiast w drugiej grupie niepodzielnie rządzi Cuprum Lubin.

Łukasz Płócienniczak

Grupa 1

Krispol Września stracił pierwsze punkty w tym sezonie. Co prawda swój wygrał mecz z Morzem Bałtyk Szczecin, ale dopiero w tie-breaku. Do małej sensacji doszło natomiast w rywalizacji AZS-em UZ Zielona Góra z Colmanem Kalisz. Lider, który nie przegrał ani jednego seta, musiał uznać wyższość słabszej drużyny. Kaliszanie przegrali w piątym secie, ale dalej pozostają na pierwszym miejscu w tabeli. Bez niespodzianki zakończyła się batalia AZS-u UAM Poznań. Trzeci zespół obecnego sezonu w trzech odsłonach uporał się z przeciwnikami.

Morze Bałtyk Szczecin - Krispol Września 2:3 (15:25, 28:26, 25:22, 26:28, 9:15)
AZS UAM Poznań - Olimpia Sulęcin 3:0 (26:24, 25:16, 25:21)
AZS UZ Zielona Góra - Colman Kalisz 3:2 (25:23, 25:22, 19:25, 20:25, 15:13)
Sobieski Żagań - Koset Grudziądz 3:0 (25:10, 25:18, 25:13)
LO MS Świnoujście - Trefl II Gdańsk - przełożony na 28.11.2010.

Grupa 2

Liderujący Cuprum Lubin w trzech setach rozprawił się z zamykającym tabelę Górnikiem Siemianowice Śląskie. Punkty zgubiła natomiast Gwardia, która próbuje gonić lubinian. W tej serii spotkań wysoko poprzeczkę Gwardzistom postawiła Victoria Wałbrzych. Samo spotkanie było bardzo wyrównane, a piąty, decydujący set zakończył się dopiero przy stanie 20:18. Trzecia w tabeli Politechnika Opolska ograła ubiegłorocznego pretendenta do awansu - Sudety Kamienna Góra.

Sudety Kamienna Góra - AZS Politechnika Opolska 0:3 (17:25, 19:25, 21:25)
Czarni Rząśnia - Volley Rybnik 3:0 (25:18, 27:25, 25:21)
AZS Rafako Racibórz - Delic Pol Częstochowa 1:3 (28:30, 25:27, 25:23, 17:25)
Gwardia Wrocław - Victoria Wałbrzych 3:2 (25:22, 21:25, 25:27, 25:23, 20:18)
Górnik Siemianowice Śl. - Cuprum Lubin 0:3 (19:25, 20:25, 22:25)

Grupa 3

KPS Siedlce mają już sześć punktów przewagi nad resztą stawki w trzeciej grupie. Siedlczanie wygrali swój mecz z Bzurą Ozorków 3:0. Stratę do lidera powiększyły dwa kluby ze stolicy. MOS Wola musiała w tej serii spotkań pauzować, a AZS Uniwersytet Warszawski uległ Lechii Tomaszów Mazowiecki 3:1. Lechia to przedostania ekipa w tej grupie, zatem porażka UW jest sporym zaskoczeniem.

Pronar Hajnówka - AZS UWM Olsztyn 1:3 (20:25, 25:12, 21:25, 25:27)
KPS Siedlce - Bzura Ozorków 3:0 (25:20, 25:16, 25:21)
Wilga Garwolin - Camper Wyszków 2:3 (29:27, 20:25, 25:22, 19:25, 6:15)
Lechia Tomaszów Maz. - AZS Uniwersytet Warszawski 3:1 (28:26, 25:27, 34:32, 25:17)
Pauzuje: MOS Wola Warszawa.

Grupa 4

W czwartej grupie doszło do zmiany na fotelu lidera. Wanda Kraków wskoczyła na pierwsze miejsce dzięki pewnej wygranej nad Błękitnymi Ropczyce 3:0. Natomiast STS, który zajmował tą lokatę jeszcze przed tą kolejką, niespodziewanie przegrał z inną ekipą z Krakowa. Wawel dwa pierwsze sety wygrał na przewagi, dopiero w trzecim gospodarze uzyskali większą różnicę punktów i mogą się cieszyć z pokonania faworyta.

Wanda Kraków - Błękitni Ropczyce 3:0 25:21, 25:21, 25:22)
Czarni Radom - Wisłok Strzyżów 1:3 (20:25, 23:25, 25:23, 22:25)
AZS Politechnika Krakowska - Karpaty Krosno 0:3 (22:25, 14:25, 18:25)
Wawel Kraków - STS Skarżysko-Kamienna 3:0 (26:24, 29:27, 25:20)
SMS II Spała - Kęczanin Kęty 3:2 (22:25, 25:18, 23:25, 25:21, 17:15)