Frajersko oddałyśmy seta - komentarze po spotkaniu Organika Łódź - Bank BPS Muszynianka

Udanie zakończyły rok siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna. Podopieczne Bogdana Serwińskiego pokonały Organikę Łódź 3:2. Mimo straty pierwszych punktów w lidze, nadal pozostają bez porażki na swoim koncie. Z kolei jedno oczko ugrane przez łodzianki to dla nich połowiczny sukces. Zdaniem Joanny Mirek Organika była bardzo blisko sprawienia ogromnej niespodzianki.

Paweł Sala
Paweł Sala

Wiesław Popik (szkoleniowiec Organiki Budowlanych Łódź): Uważam, że mogło być 3:1 dla nas. Drugiego seta oddaliśmy we frajerski sposób. Dziękuję dziewczynom za walkę i grę w dzisiejszym meczu. To dla nas bardzo trudny okres. Straciliśmy Martę oraz atakującą. Nie wpływa to na pewno dobrze na atmosferę w drużynie. Tym bardziej cieszę się, że dziewczyny pokazały, iż wciąż trzeba się z nami liczyć. Muszynie gratuluję zwycięstwa.

Bogdan Serwiński (szkoleniowiec Bank BPS Muszynianki Fakro Muszyna): Mogłem powiedzieć po tym meczu "nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka", ale na szczęście nie muszę. Udało się wygrać mecz, choć nie było łatwo. Wiedziałem, że w końcu przyjdzie słabszy mecz w naszym wykonaniu. Dobrze, że mamy to już za sobą. Dla nas bowiem najważniejsze są spotkania szóstego i dwunastego stycznia w Lidze Mistrzyń. Musimy wygrać, żeby awansować dalej.

Joanna Mirek (kapitan Organiki Budowlanych Łódź): Chciałam pogratulować Oli i trenerowi Serwińskiemu. Był to ładny mecz z naszej strony. Walczyłyśmy do końca, ale czegoś zabrakło. Może trochę determinacji, może nie do końca wierzyłyśmy w możliwość wygranej. Mogłyśmy dziś sprawić ogromną niespodziankę. Widać, że wszystko idzie w dobrym kierunku i będzie coraz lepiej.

Aleksandra Jagieło (kapitan Bank BPS Muszynianki Fakro Muszyna): Był to dla nas bardzo trudny mecz, choć powinnyśmy go wygrać 3:1. W czwartym secie Kaśka Bryda weszła na zagrywkę i coś się w naszej grze zacięło. Frajersko oddałyśmy tego seta. Pomimo porażki w czwartym secie, zakończyłyśmy rok zwycięstwem i z tego trzeba się cieszyć.