KPS i Wanda zgubiły punkty - podsumowanie 13. kolejki II ligi mężczyzn

Liderzy 3 i 4 grupy - KPS Siedlce oraz Wanda Kraków niespodziewanie przegrali swoje pojedynki. Pogromcą siedlczan okazała się Wilga Garwolin, która potrzebowała tylko trzech setów do sprawienia sensacji. Natomiast siatkarze z Grodu Kraka ulegli 2:3 z wiceliderem Karpatami Krosno. W pozostałych dwóch grupach obyło się bez niespodzianek.

Łukasz Płócienniczak

Grupa 1

Zgodnie z planem swoje spotkania wygrały ekipy Colmana Kalisz i AZS-u UAM Poznań. Kaliszanie już w pierwszym secie pokazali zawodnikom Morza Bałtyk Szczecin, gdzie jest ich miejsce. Rozbili ich aż do 8, później już małym nakładem sił dążyli do końca spotkania i mimo, że partie kończyły się nieznacznym zwycięstwem gospodarzy, to najwyraźniej nie włączyli nawet drugiego biegu. Natomiast Zawodnicy ze stolicy Wielkopolski tylko w trzecim secie mieli problemy ze swoimi przeciwnikami, ale zdobyli komplet punktów i w dalszym ciągu maja tyle samo oczek co lider.

Colman Kalisz - Morze Bałtyk Szczecin 3:0 (25:8, 25:21, 25:23)
AZS UZ Zielona Góra - AZS UAM Poznań 1:3 (19:25, 20:25, 29:27, 20:25)
Olimpia Sulęcin - Sobieski Żagań 1:3 (24:26, 26:24, 20:25, 21:25)
Krispol Września - Trefl II Gdańsk 3:0 (25:20, 25:22, 25:18)
Pauzuje: LO MS Świnoujście.

Aktualna tabela grupy I -> kliknij

Grupa 2

Cuprum Lubin zdobył trzy punkty w spotkaniu przeciwko Politechnice Opolskiej, a dzięki porażce Gwardii powiększyli przewagę nad resztą stawki. Gwardziści nie dali rady ograć ekipy z Rybnika, która zajmuje dopiero siódmą pozycję. Mimo tej wpadki, dalej są wiceliderem grupy 2. Zgodnie z planem zwyciężyły natomiast trzecia i czwarta drużyna w tabeli. Victoria Wałbrzych uporała się z outsiderem, a Czarni Rząśnia ograli na wyjeździe Rafko Racibórz.

AZS Rafako Racibórz - Czarni Rząśnia 0:3 (27:29, 21:25, 20:25)
Volley Rybnik - Gwardia Wrocław 3:2 (25:27, 20:25, 25:16, 25:22, 15:7)
AZS Politechnika Opolska - Cuprum Lubin 1:3 (25:17, 23:25, 25:27, 24:26)
Victoria Wałbrzych - Górnik Siemianowice Śl. 3:0 (25:17, 25:21, 25:18)
Pauzuje: Delic Pol Częstochowa.

Aktualna tabela grupy II -> kliknij

Grupa 3

Do sporej niespodzianki doszło w grupie trzeciej. Trzecia od końca Wilga Garwolin pokonała lidera KPS Sielce 3:0. Siedlczanie chyba za szybko uwierzyli, że pierwsze miejsce mają już w kieszeni. Tymczasem dzięki ich porażce zyskał Camper Wyszków, który pokonał spadkowicza z I ligi i traci do KPS-u już tylko sześć oczek. W derbach stolicy niespodziewanie lepsza była ekipa Uniwersytetu Warszawskiego, która zajmuje przedostatnie miejsce, a w tie-breaku uporali się z trzecim MOS-em Wola.

Camper Wyszków - Pronar Hajnówka 3:0 (25:19, 25:23, 25:19)
Wilga Garwolin - KPS Siedlce 3:0 (25:20, 25:6, 25:20)
Bzura Ozorków - Lechia Tomaszów Maz. 3:1 (26:28, 25:23, 25:16, 25:19)
AZS Uniwersytet Warszawski - MOS Wola Warszawa 3:2 (23:25, 25:15, 18:25, 25:14, 18:16)
Pauzuje: AZS UAM II Olsztyn.

Aktualna tabela grupy III -> kliknij

Grupa 4

Także w grupie 4 doszło do niespodzianki. Po pierwszych dwóch setach wydawało się, że Wanda wygra zgodnie z planem i dopisze do swojego dorobku komplet oczek. Jak się jednak okazało wicelider z Krosna podjął rękawice w trzeciej odsłonie i nie odpuścił do końca spotkania. Dzięki temu gospodarze mogą cieszyć się ze zwycięstwa nad Wandą i z tego, że odrobili do niej jeden, bardzo cenny, punkt.

Karpaty Krosno - Wanda Kraków 3:2 (23:25, 20:25, 25:22, 25:20, 18:16)
AZS Politechnika Krakowska - Czarni Radom 0:3 (19:25, 22:25, 24:26)
Wisłok Strzyżów - Wawel Kraków 3:2 (22:25, 21:25, 25:21, 25:17, 15:10)