Kilka niespodzianek, wiele nierozegranych meczów - po weekendzie na parkietach II ligi kobiet

Weekend na drugoligowych parkietach przyniósł mieszane uczucia. Obok zaskoczenia porażkami faworytów jest niesmak po przegranych setach różnicą 14 punktów oraz wielu przełożonych spotkaniach.

Olga Krzysztofik

Grupa I

Już od grupy I zaczynamy informowanie o przełożonych meczach, które były istną plagą podczas tego weekendu. Mimo wszystko dwa nierozegrane mecze nie zmieniłyby wiele w układzie tabeli premierowego zestawienia. Niespodzianką jest zwycięstwo Piasta Szczecin, który pokonał (i to w trzech setach!) wyżej notowaną ekipę Zawiszy Sulechów. Jednak ten wynik przyćmiły małe zawody - kto wyżej przegra seta? Zwycięzcą tego konkursu okazał się PTPS II Piła, który w ostatniej odsłonie meczu z Jokerem Świecie przegrał do 11.

Wyniki 16. kolejki grupy I:
Czarni Słupsk - Energetyk Poznań przełożony na 13.02.2011
PTPS II Piła - Joker Świecie 0:3 (22:25, 19:25, 11:25)
Jedynka Aleksandrów Ł. - Sokół Mogilno 3:0 (25:15, 25:15, 25:19)
Zawisza Sulechów - Piast Szczecin 0:3 (19:25, 22:25, 20:25)
RSMS Police - Budowlani Toruń przełożony na 30.01.2011
Pauzował: Pałac II Bydgoszcz
Aktualna tabela grupy I -> kliknij

Grupa II

Mimo że dwa spotkania nie zostały rozegrane w planowanym terminie, to emocji nie zabrakło. Niestety, wszystkie skumulowały się w Jaworznie. Siatkarki MCKiS-u w nowym roku są na fali wznoszącej i bardzo chciały sprawić niespodziankę pokonując jednego z faworytów do walki o awans do I ligi, a mianowicie Politechnikę Częstochowską. Fenomenalna postawa jaworznianek zakończyła się jednak na pierwszym secie, w którym pewnie zwyciężyły. W drugiej partii przebudziły się częstochowianki, które zaczęły realizować taktykę narzuconą im przez szkoleniowca i zwyciężyły za trzy punkty. Natomiast Częstochowianka Częstochowa i Sokół 43 Katowice zrealizowały plan na tę kolejkę i również zgarnęły komplet punktów.

Wyniki 16. kolejki grupy II:
Płomień Sosnowiec - Silesia Volley II przełożony na 25.01.2011
UKS Krzanowice - SMS LO2 Opole przełożony na 15.02.2011
Sokół 43 Katowice - SMS PZPS II Sosnowiec 3:1 (25:20, 25:10, 22:25, 25:15)
Częstochowianka Częstochowa - Victoria Cieszyn 3:0 (25:21, 25:15, 25:16)
MCKiS Jaworzno - Politechnika Częstochowska 1:3 (25:14, 17:25, 12:25, 20:25)
Pauzowała: Gaudia Trzebnica
Aktualna tabela grupy II -> kliknij

Grupa III

Nudy - to jedyne słowo trafnie opisujące 14. kolejkę w grupie III. Wszystkie rozegrane mecze zakończyły się po trzech setach. Oczy zainteresowanych rozgrywkami tego zestawienia zwrócone były na spotkanie w Ozorkowie. Jednak miejscowe siatkarki zawiodły wszystkich (oczywiście, oprócz swoich kibiców), pewnie pokonały bowiem o jedną lokatę wyżej notowany AZS AWF Warszawa. Natomiast mecz pomiędzy ŁMLKS Łask a Nike Ostrołęka zostanie rozegrany 26 stycznia.

Wyniki 14. kolejki grupy III:
Legionovia Legionowo - Orzeł Elbląg 3:0 (25:16, 25:13, 25:11)
AZS Politechnika Radomska - AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:22, 25:15, 25:19)
UKS Ozorków - AZS AWF Warszawa 3:0 (25:21, 25:14, 25:14)
ŁMLKS Łask - Nike Ostrołęka przełożony na 26.01.2011
Aktualna tabela grupy III -> kliknij

Grupa IV

W grupie IV niespodzianek nie brak. Jeśli ktoś się uprze, to pod małe zaskoczenie można podciągnąć spotkanie w Biłgoraju, gdzie gospodynie - liderki tabeli - oddały seta Dalinowi. Jednak zdecydowanie to wydarzenie przyćmiewa zwycięstwo Bolesława Rzeszów. Ku zaskoczeniu wielu, po tie-breaku pokonał wyżej notowane Karpaty Krosno. Ale nie jest to koniec, a dopiero początek zaskakujących wyników. Ostatnia w ligowym zestawieniu, skazywana na pożarcie Sandecja Nowy Sącz pokazała, że dotychczasowe zdobycze punktowe nic dla niej nie znaczą, pokonała bowiem w czterosetowym meczu Tomasovię!