Mało emocji, dużo przewidywalności - po weekendzie na parkietach II ligi kobiet

Zeszłotygodniowe podsumowanie poczynań drugoligowych siatkarek stało pod znakiem przełożonych spotkań. W tej odsłonie zabrakło tego aspektu, który ustąpił miejsca przewidywalności. Wiele meczów zakończyło się wedle przedweekendowych zapowiedzi, ale niespodzianki również były. Nie zawiodły, w sensie negatywnym, siatkarki PTPS-u II Piła, których łupem padła wygrana w konkursie na najwyżej przegranego seta.

Olga Krzysztofik

Grupa I

Premierowe zestawienie otwiera od razu niespodzianka, a mianowicie mecz w Mogilnie. Faworytki, czyli Sokół, na pewno nie tak wyobrażały sobie ten weekend. Przegrały na własnym parkiecie z niżej notowaną Zawiszą Sulechów, w ostatniej odsłonie zdobywając jedynie 15 punktów. Natomiast konkurs na najwyżej przegranego seta wygrały zawodniczki PTPS-u II Piła. Przegrały one w trzech partiach z Energetykiem Poznań, a w ostatniej zdołały wywalczyć zaledwie 9 "oczek". Jest to koniec jakichkolwiek emocji w tej grupie, pozostałe mecze zakończyły się bowiem według przedweekendowych przewidywań.

Wyniki 17. kolejki grupy I:
Piast Szczecin - RSMS Police przełożony na 19.02.2011
Sokół Mogilno - Zawisza Sulechów 0:3 (22:25, 23:25, 15:25)
Joker Świecie - Jedynka Aleksandrów Ł. 0:3 (16:25, 15:25, 22:25)
Energetyk Poznań - PTPS II Piła 3:0 (25:16, 25:17, 25:9)
Pałac II Bydgoszcz - Czarni Słupsk 3:0 (25:16, 25:16, 25:17)
Pauzowały: Budowlani Toruń
Aktualna tabela grupy I -> kliknij

Grupa II

Najbardziej wyrównana grupa była w ten weekend najbardziej nudną, żaden z meczów nie zakończył się bowiem zaskakującym wynikiem. Co więcej, aż trzy spotkania trwały tylko po trzy partie. Emocje więc były, ale minimalne - w Opolu i na Śląsku, gdzie ekipy skazywane na bolesną porażkę zdołały urwać jeden set. Chwała im za to, bo są to jedyne momenty warte zwrócenia czyjekolwiek uwagi. Poza spotkaniem pomiędzy Victorią a Politechniką Częstochowską, w którym siatkarki spod Jasnej Góry w każdej z kolejnej odsłon grały coraz lepiej, tym samym pozwalając swoim rywalkom na coraz mniejsze zdobycze punktowe.

Wyniki 17. kolejki grupy II:
Victoria Cieszyn - Politechnika Częstochowska 0:3 (19:25, 14:25, 13:25)
SMS PZPS II Sosnowiec - Częstochowianka Częstochowa 3:0 (25:23, 25:22, 25:19)
SMS LO2 Opole - Sokół 43 Katowice 1:3 (21:25, 14:25, 27:25, 21:25)
Silesia Volley II - UKS Krzanowice 3:1 (22:25, 25:20, 25:16, 25:17)
Gaudia Trzebnica - Płomień Sosnowiec 3:0 (28:26, 25:21, 25:19)
Pauzował: MCKiS Jaworzno
Aktualna tabela grupy II -> kliknij

Grupa III

To zestawienie nie przyniosło żadnych niespodzianek. Lider tabeli zdecydowanie - w godzinę z prysznicem - pokonał siatkarki z Ostrołęki. Drugi trzysetowy mecz miał miejsce w stolicy. Faworytki z Politechniki pokonały swoje koleżanki z AWF-u, które mimo wszystko nawiązały walkę w drugiej i trzeciej odsłonie. O wiele ciekawszy mecz niż w Bełchatowie był rozgrywany w Elblągu. Miejscowy Orzeł w premierowym secie pewnie pokonał Politechnikę Radomską. Jednak radomianki szybko ocknęły się z tego chwilowego amoku i następne trzy partie padły ich łupem.

Wyniki 15. kolejki grupy III:
Nike Ostrołęka - Legionovia Legionowo 0:3 (13:25, 12:25, 12:25)
Orzeł Elbląg - AZS Politechnika Radomska 1:3 (25:15, 18:25, 19:25, 27:29)
AZS Politechnika Warszawska - AZS AWF Warszawa 3:0 (25:17, 25:23, 25:23)
EKS Skra Bełchatów - UKS Ozorków 1:3 (24:26, 21:25, 25:21, 16:25)
Aktualna tabela grupy III -> kliknij

Grupa IV

Dwie tie-break'i to znak rozpoznawczy tego weekendu na parkietach czwartego zestawienia. Liderzy tabeli nie zawiedli, więc w Tomaszowie Lubelskim kibice obserwowali zaciętą pięciosetową walkę. Sprawdziło się stare siatkarskie przysłowie - kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. Górą były zawodniczki z Biłgoraja, które spisały się na szóstkę, wygrywając praktycznie przegrany mecz. Drugie spotkanie, w którym wyłoniono zwycięzcę dopiero po pięciu partiach miało miejsce w Tarnobrzegu. Jego wynik jest dość zaskakujący, zdecydowanym liderem były bowiem zawodniczki Karpat. Niespodzianką jest natomiast porażka Wisły Kraków z niżej notowanym rywalem z Myślenic.