Rankingi po piątym weekendzie Ligi Światowej

Za tydzień ostatnia kolejka Ligi Światowej, w piątym weekendzie nasi siatkarze dwukrotnie pokonali Japończyków, realnie przyczyniając się do Final Six w Rio de Janeiro, w którym na pewno wystąpią Brazylijczycy, Francuzi, Rosjanie i Amerykanie. Poniżej przedstawiamy statystyki po dziesięciu meczach, najwyżej z biało-czerwonych jest Mariusz Wlazły, który zajmuje 10 miejsce w klasyfikacji na najlepiej atakującego.

W tym artykule dowiesz się o:

Przez pięć kolejek tegorocznej ''Światówki'' najwięcej punktów, aż 230 zdobył koreański atakujący, Sung-Min Moon. Najlepszym z Polaków jest Mariusz Wlazły, który uzbierał 112 ''oczek''. Pozostali nasi siatkarze są dosyć daleko, 50 lokatę zajmuję Łukasz Kadziewicz, pozycję niżej Marcin Wika. Ponownie najlepiej broniącym i przyjmującym jest francuski libero, 20- letni Edouard Rowlandson natomiast Marcin Wika z 56,80% skutecznością w przyjęciu jest 13. Najlepszym atakującym po dziesięciu spotkaniach okazał się Chińczyk, Zhi Yuan z 55,06%. W tej klasyfikacji na 10 miejscu uplasował się Mariusz Wlazły, pozostali podopieczni Raula Lozano nie zostali sklasyfikowani. Trzydzieści sześć punktów blokiem zdobył, Roberlandy Simón Aties który prowadzi w klasyfikacji na najlepiej blokującego, piętnaście punktów mniej zdobył Łukasz Kadziewicz, który jest 13.

Dwadzieścia jeden punktów w polu serwisowym zdobył Sung-Min Moon, który prowadzi w rankingu na najlepiej serwującego, z kolei Marcin Wika z ośmioma asami zajmuje 22 lokatę. Prowadzenie w klasyfikacji na najlepiej rozgrywającego objął Mistrz Europy, Miguel Angel Falasca, z kolei najlepszy rozgrywający MŚ z 2006 roku, Paweł Zagumny zajmuję 13 miejsce.